The future of terrorism
83-7255-071-9
terroryzm
Adura

Po nasileniu się w ostatnim trzydziestoleciu fali przemocy przyjęło się uważać, że wiek XX to "epoka terroryzmu". Dla wielu jest to na tyle fakt bezsporny, że nie dyskutują nad istotą zjawiska, lecz nad tym, jak daleko można się posunąć, by plagę tę zwalczyć. Nie umniejszając wielkiego niebezpieczeństwa, które wiąże się z terroryzmem, można zadać pytania: co bardziej zagraża dzisiejszej demokracji - akty terrorystyczne czy działania, które w imię obrony zasad ograniczają wolność i uciszają wszelkie przejawy społecznego sprzeciwu? I czy terroryzm - w jakiejkolwiek postaci - stanie się zmorą XXI wieku?

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl