Zgłosuj na książki roku 2017

Þankaganga Myślobieg 2

Wydawnictwo: Iðnmennt SES
Wertypolo

Po raz pierwszy od sześciu lat Zuzanna jedzie z rodziną do Polski. To wtedy wyprowadzili się do Islandii. Podczas wspaniałych wakacji w Gdańsku dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy o sobie, swojej rodzinie i swej drugiej ojczyźnie, Polsce. Orientuje się, że czasem po polsku mówi jak dziecko, czasem jak starsza pani, a niektóre słowa zna tylko w jednym języku. Podczas wakacji nie jest w stanie zrozumieć, czy jest Islandką, czy Polką, bo w obu krajach czuje się jak obcokrajowiec. Lecz gdy poznaje Sonję, pół-Szwedkę, pół-Polkę, dochodzi do niej, że i nowa koleżanka ma podobne kłopoty z tożsamością, bo to naturalne, że człowiek czasem czuje się jak obcokrajowiec, zwłaszcza gdy jest pół-obcokrajowcem!

Þankaganga Myślobieg 2 – Zuzanna w Polsce jest samodzielną kontynuacją książki Þankaganga Myślobieg, która otrzymała Nagrodę Literacką Kobiet 2010 w kategorii literatura dziecięca, Vorvindar – wyróżnienie islandzkiego oddziału IBBY i znalazła się na honorowej międzynarodowej liście IBBY 2012. Na wszystkich rysunkach Agnieszka umieściła królika, który jeździł z nią i Valą po Polsce. Potrafisz go znaleźć?

kyriake | 2014-12-14
Wertypolo | 2012-10-10