Þankaganga Myślobieg

Wydawnictwo: Iðnmennt SES
Wertypolo

Súsanna ma 10 lat, jest pół-Polką i pół-Islandką. To dziewczynka ciekawa świata, niezależna i bardzo inteligentna. Te właśnie cechy pozwalają jej rozwiązywać problemy, które napotyka każdego dnia. Súsanna sepleni. Aby to ukryć, wciąż ćwiczy znajdowanie i tworzenie słów bez S. Pomaga jej w tym słownik synonimów, który zawsze nosi w plecaku. Jej Dziadek i Babcia przeprowadzili się do Islandii z Gdańska razem z nią i jej rodzicami. Dziadkowie prawie nie mówią po islandzku i wiele rzeczy wydaje im się dziwnych w tym nowym dla nich kraju. Súsanna często jest dla nich tłumaczem i wyjaśnia niezrozumiałe dla nich sytuacje.

Błyskotliwa i zajmująca książka dla dzieci, pozwalająca wejrzeć w codzienne życie dziewczynki dwojga narodowości. Þankaganga Myślobieg napisana jest w dwóch językach, po islandzku i po polsku. Słowo przeplata się z ilustracjami, które są rysunkową kontynuacją tekstu albo nawet odrębnymi historyjkami.

Þankaganga Myślobieg otrzymała Fjöruverðlaun, Nagrodę Literacką Kobiet 2010 w kategorii literatura dziecięca, Vorvindar – wyróżnienie islandzkiego oddziału IBBY i znalazła się na honorowej międzynarodowej liście IBBY 2012.

źródło opisu: http://www.idnu.is/content/view/447/1/lang,is/

źródło okładki: http://www.idnu.is/content/view/447/1/lang,is/

Wertypolo | 2012-10-10

Świetna książka dla dzieci i rodziców :). Książka napisana jest w 2 językach polskim i islandzkim. Po lewej stronie jest tekst po polsku, natomiast po prawej po islandzku. Opowiada o Zuzannie która jest pół-Polką i pół-Islandką. Jest to mała rezolutna inteligentna i pełna wigoru osóbka. Książka ukazuje świat Zuzanny z jej perspektywy, jej przygody i perypetie.

Hajimson | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki