Twardziel

Cykl: Mitchell & Associates (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Tough Customer
detektyw, psychopata, teksas
Versatile

Dodge jest prywatnym detektywem, pracującym dla kancelarii prawniczej, człowiekiem samotnym, którego jedynymi bliskimi są... jego pracodawcy. Ale jest jeszcze ktoś, ktoś ważny, choć nieznany, ktoś, kto właśnie teraz bardzo potrzebuje jego pomocy - jego dorosła już córka. Od blisko roku jest prześladowana przez kolegę z pracy. Dodge wyrusza do Teksasu, by ją ratować. Napaść, próba zabójstwa, zranienie jej kochanka, seria morderstw. Sprawa jest poważna, ale na szczęście udaje się schwytać psychopatę. Dla Dodge'a to podwójny sukces. Odzyskuje zaufanie i miłość kobiety, którą stracił wiele lat temu i dobiegając sześćdziesiątki ma szansę poznać smak ojcostwa.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

wiech | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Twardziel. Cynik. Facet w stylu Clinta Eastwooda.
Łamie zasady. Czasem prawo. Lubi grać nieczysto.
Takich bohaterów kreuje Sandra Brown.
Seksownych, mrukliwych, szorstkich w obyciu.
Lubię kryminalne opowieści tej autorki.
Tu krew się nie leje, włos się nie jeży, gęsiej skórki brak.
Ale jest bardzo przyjemne czytanie.
Nie jestem pewna, do której z głównych postaci odnosi się tytuł powieści… Może do wszystkich?
Swego czasu chciałam usunąć autorkę z listy ulubionych.
Zostaje. Na razie. Twardziel zdecydował. ;)

awiola | 2013-03-25
Przeczytana: 25 marca 2013

"Wiem, że kochasz mnie dość mocno, aby oddać za mnie życie (…). Nie wiem tylko, czy dość mocno, aby żyć."

Czasami przeszłość potrafi powrócić do nas nawet po kilkudziesięciu latach. Przeszłość, która potrafi zburzyć odbudowane życie i postawić fundamenty nowego. Nie wszyscy potrafią się z nią zmierzyć, przyznając do własnych błędów i nietrafionych decyzji. Ale czy można żyć z piętnem przeszłości i nie dokończonych spraw?

Sandra Brown to amerykańska pisarka, która ku mojemu zaskoczeniu nazywana jest główną konkurentką Danielle Steel. Autorka jest absolwentką anglistyki na Texas Christian University, jednakże początkowo pracowała w modelingu i jako prezenterka telewizyjna. Sandrę Brown możecie szukać w romansach i powieściach historycznych pod pseudonimami Laura Jordan czy Rachel Ryan. Pisarka aktualnie mieszka w Teksasie, wraz z mężem i dwojką dzieci. Jej książki to łączna liczba sprzedanych osiemdziesięciu milionów egzemplarzy.

Dodge Hanley to pięćdziesięcio paroletni prywatny...

Aneta Wiola | 2016-08-08
Przeczytana: 2014 rok

Pierwsza moja przygoda z Sandrą Brown. Książkę kupiłam "w ślepo", jednak niczego nie żałuję.
Historia jest wciągająca od samego początku, bardzo szybko się ją czyta. Bohaterowie ciekawi, zwłaszcza polubiłam tytułowego "Twardziela". Do tego poprzeplatane wątki teraźniejszości z przeszłością, co powoduje, że możemy zapoznać się z nią o wiele lepiej.
Powieść jest zabawna, dynamiczna, zaskakująca i .... brak słów. Zakochałam się w "Twardzielu" od pierwszego zdania. Warto przeczytać.

Alisonn | 2015-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2015

Swietna jak kazda ksiazka BROWN .Szybka akcja, ciekawe zakonczenie. Kryminal i romans w jednym ;)

tajus | 2012-12-31
Na półkach: Miałam
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Sandra Brown to popularna amerykańska autorka romansów przeznaczonych dla kobiet, a także powieści kryminalnych i historycznych. Ukończyła anglistykę na Texas Christian University. Pierwsze kroki zawodowe stawiała jako modelka i prezenterka telewizyjna. Swoją przygodę z pisarstwem natomiast rozpoczęła w 1981 roku, tworząc książki pod pseudonimem Rachel Ryan, później też jako Laura Jordan, Erin St. Claire, no i pod własnym nazwiskiem. Do tej pory napisała około siedemdziesięciu powieści, z czego zdecydowana większość znalazła się na listach bestsellerów New York Timesa. Łączny nakład jej utworów w trzydziestu trzech językach świata przekroczył siedemdziesiąt milionów egzemplarzy.

Na twórczość Brown miałam ochotę już od dłuższego czasu. Po licznych pochlebnych opiniach dotyczących jej thrillerów, na które natknęłam się w sieci, nie mogło być inaczej, dlatego gdy tylko nadarzyła się okazja, sięgnęłam po "Twardziela" - typowy kryminał, w którym przewija się wątek romansu, czyli to, co...

nefretiti | 2013-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2013

Bardzo podziwiam twórczość Brown, przeczytałam większość jej powieści i zajmuje ona u mnie jedno z czołowych miejsc. "Twardziel" to typowy kryminał, w którym przewija się wątek romansu, czyli to, co chyba większość czytelniczek lubi. Takie utwory czyta się lekko, a ponadto nie nudzą. I dokładnie to samo mogę napisać o "Twardzielu", zagadkowej historii z obsesją, prześladowaniem i zabijaniem w rolach głównych. Autorka posługuje się prostym językiem, sprawnie i sensownie prowadzi akcję. Ciekawą konstrukcją książki jest przeplatanie teraźniejszości z przeszłością. Dzięki takiej budowie utworu świetnie rozumiemy motywy postępowania głównych bohaterów. Zaskoczeniem na pewno jest zakończenie "Twardziela", które mimo do nie do końca mnie przekonało. Odniosłam wrażenie jak by autorka wymyśliła je w ostatniej chwili. Mimo to "Twardziel" to doskonały kryminał, który z całą pewnością warto przeczytać. Zwłaszcza gdy czytało się poprzednią powieść Sandry Brown "Cięcie".

Marzena Bakan | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Pierwsze zetknięcie się z tą autorką i strzał w dziesiątkę!
Tytułowym twardzielem w powieści jest Dodge Hanley, samotny pięćdziesięcioletni detektyw. Do niego to, w środku nocy dzwoni dawna ukochana Caroline i oznajmia mu, że ich córka Berry znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i prosi go o pomoc.
Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Hanley pierwszy i ostatni raz widział córkę w dniu jej urodzin, przed trzydziestoma laty. Postanawia jednak, z godziny na godzinę zostawić swoje uporządkowane życie i ruszyć na pomoc córce.

MoniS | 2015-03-17
Na półkach: Rok 2015
Przeczytana: 16 marca 2015

Jakaz byla moja radosc kiedy w koncu przerzucilam ostatnia strone!
Ale od poczatku... Juz od bardzo dawna chcialam siegnac po jakas ksiazke Sandry Brown, ale jak to zwykle bywa ciagle cos innego przykuwalo moja uwage az wkoncu skusilam sie na 'Twardziela', ktorego zabralam z biblioteki.

Poczatek zapowiadal sie ciekawie, tak jakos do polowy czytalo mi sie dobrze, chociaz bardzo szybko sie zorientowalam, ze nie jest to typowy kryminal jakie lubie. Raczej kryminal z romansem,albo raczej romans z kryminalem, a takie polaczenie juz mnie nudzi. Poza tym ksiazke skrocilabym o wszystkie nie wnoszace nic nowego ani ciekawego dialogi i rozmowy bohaterow. Ogolnie pomysl dosc ciekawy, wiec tak ja mowie, jesli ktos lubi wyzej wymienione polaczenie to na pewno bedzie sie mu podobalo. Jak dla mnie to bylo to troche strata czasu. Nie ogladam sie jednak za siebie tylko zabieram do kolejnej lektur:)

EM_KA | 2014-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Z wielu różnych powodów stwierdzam,że to bardzo dobra książka. Po pierwsze, autor w ciekawy sposób przedstawia sylwetki bohaterów, to jak wyglądają, jaki mają charakter. Po drugie Brown nie daje prostej odpowiedzi na to, kto jest tym "twardzielem". Każdemu czytelnikowi pozostawia możliwość własnego zinterpretowania tego tytułu. Jak dla mnie tytułowym twardzielem może być Oren Starks,maniakalny psychopata, który za wszelką cenę stara się spełnić swoją groźbę i dąży do tego w najbardziej drastyczny sposób. Jest przebiegły, konsekwentny w tym co robi,nieustępliwy czyli twardy, jak również Dodge,ojciec głównej bohaterki Berry. Mimo, iż tak naprawdę wcale jej nie znał gotów był dla niej zrobić wszystko, tak samo jak dla jej matki. Najlepiej ukazuje to ostatnie zdanie w książce, które pozwolę sobie zacytować- "- Wiem, że kochasz mnie dość mocno, aby oddać za mnie życie, Dodge- wyszeptała.- Nie wiem tylko czy dość mocno, aby żyć.
Do diabła z tą kobietą! Teraz nie mógł odejść. Nie teraz,...

Ania | 2012-12-28
Na półkach: Sprzedam/wymienię
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Kto nie lubi czasami przeczytać kryminału? Poczuć na plecach dreszcz emocji związany z niezwykłymi sprawami morderstw, samobójstw, kradzieży oraz wielu innych. Mówiąc o powieściach kryminalnych należy wspomnieć o detektywach, którzy są nieodłączną częścią tych książek. Ostatnio spotkałam się z „Twardzielem” autorstwa Sandry Brown. Czy postać detektywa jaką wykreowała jest oryginalna? Czy jest dobry kryminał, czy tylko zwyczajne czytadło?

Dodge jest prywatnym detektywem pracującym dla kancelarii prawniczej, człowiekiem samotnym, którego jedynymi znajomymi są jego pracodawcy. Jest jednak ktoś dla niego bardzo ważny, choć tak naprawdę nieznany. Chodzi o jego dorosłą córkę, którą widział tylko raz, tuż po jej narodzinach. Potrzebuje ona jego pomocy. Od blisko roku jest prześladowana przez kolegę z pracy. Sprawa robi się naprawdę poważna kiedy dochodzi do próby zabójstwa i wielu morderstw. Dodge wyrusza do Teksasu by pomóc córce. Jeszcze nie wie co ta podróż wniesie do jego...