Noa Noa

z___

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kila Mo-ka | 2018-03-07
Przeczytana: 06 marca 2018

[Te gwiazdki tu mi się naprawdę nie zgadzają...] Piękne opisy przyrody, mieszkańców i ich zwyczajów, wszystko czyta się bardzo szybko. Książka kojarzyła mi się z "Walden" Emersona - chce się tego więcej, chce się zatopić w tę przyrodę. Wydanie dość szczególne, bo nie tylko pisane starą polszczyzną ale i pozbawione wierszy Morice'a, które "tłómacz" [pisownia oryginalna] wyjaśnia tak: >>Oczyszczenie tekstu "Nader Wonnej" od każących go dodatków niefortunnego "współautora" uważałem za swój obowiązek (...).<< To jednak też urok tej książki. Myślę, że to obowiązkowa pozycja zarówno dla "fanów" Gauguina jak i podróżników :)

Gatsby | 2012-11-26
Przeczytana: 1990 rok

Fascynujace przezycie kulturowe, egzotyka wmieszana w erotyke, namietnosc pozbawiona cywilizacyjnej interesownosci, prostota uczuc, prostota "lozka", malowanie piorem, pisanie obrazem