Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki

Wydawnictwo: G&P

"Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki" to zbiór opowiadań dla dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli. Autorka w sposób przystępny, bez nadmiernedo dydaktyzmu, moralizowania czy pedagogicznego nadęcia opowiada o dziecięcych przypadłościach i kłopotach. Ciepło i z humorem pisze o codziennych "zmaganiach się dzieci" z ich problemami. W historyjki te wplata bajkowy watek, z wrażliwością, empatią i miłością podpowiada dzieciom jak radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych. Takie opowiadania napisać może tylko osoba kochajaca dzieci, znająca ich malutkie troski i kłopoty, osoba o ogromnej wrażliwości, afirmujaca życie z jego wadami i zaletami. Opowiadania (bajeczki) polecamy również jako teksty uzupełniające do głośnego czytania przez nauczyciela, w podręcznikach szkolnych i przedszkolnych.

Ilustracje: Artur Nowicki

Anna | 2012-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Mój syn otrzymał tę książkę z dedykacją od autorki. Na książkę składa się siedem opowiadań odpowiadających siedmiu dniom tygodnia. Mojemu synkowi najbardziej spodobało się opowiadanie o Anitce, której uciekły zabawki - przygoda, która przydarzyła się Anitce zmodywowała mojego syna do sprzątania zabawek wieczorem po całodziennej zabawie. Polubił opowieść o zagubionym w sklepie Jacusiu a mnie najbardziej spodobała się opowieść o Natalce i jej różowej sukience - edukacyjna - dziecko poznaje pory roku i miesiące, które sie na nie składają. Wielkie gratulacje dla autorki!Myślę, że wielu rodziców doceni walory dydaktyczne tych z pozoru prostych opowiadań. Polecam.

Książka, którą Wam dzisiaj prezentuje to zbiór bardzo ciekawych, zabawnych i co najważniejsze mądrych opowiadań. "Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki" to bardzo ciepłe i napisane w przystępny dla dziecka sposób bajeczki o rzeczach, które przytrafiają się dzieciom...

W książeczce znajdziemy siedem historyjek. Jedna na każdy dzień tygodnia. W pierwszej przeczytamy o Anitce, która mimo, że bardzo kochała swoje zabawki, w ogóle nie układała ich na miejsce. Kiedy zabawki uciekły pozostawiając po sobie list, zrozumiała dlaczego to zrobiły i postanowiła się poprawić i zacząć sprzątać po zabawie. Kolejna historia jest o Roberciku, który uderzył się w kolano. Dzięki Błękitnej Wróżce z parku zrozumiał, że lepiej jest chodzić trochę wolniej, a nie ciągle biegać i że ważne jest aby patrzeć pod nogi. Trzecia opowieść jest o Jacusiu, który zgubił się w sklepie. Dzięki małemu krasnalowi zrozumiał jak w takich sytuacjach należy się zachować.

Czwarta bajka...

Paweł | 2014-09-23