komiksy
Madda

Komiks "Zdrada" powstał jako autoryzowana adaptacja nie napisanego opowiadania Andrzeja Sapkowskiego, które być może nigdy nie zostanie opublikowane w innej formie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: skan

| 2015-03-03

Wiedźmin jest u nas w tej chwili najlepszą marką eksportową jeśli chodzi o bohatera fantasy. Seria książek na temat której słyszę same pochlebne rzeczy i która czeka na przeczytanie. Następnie seria gier która przypadła do gustu fanom tego typu rozrywki (mój kolega już przebiera niecierpliwie nogami i czeka na premierę bodaj trzeciej części gry). I to są te pozytywy.
Niestety im dalej do lasu tym gorzej. Niestety jak dla mnie fatalny film i serial (totalnie nie przypadły mi do gustu i dlatego do tej pory nie mogę się zabrać za książki), nie będę się nad tymi działami znęcał bo nie o tym mam pisać.
Z mojego pudełka z komikami wygrzebałem sobie jeden tom z serii komiksowej o Wiedźminie jaki posiadam. I szczerze mówiąc mam z nim spory problem bo jedno poszło dobrze to coś innego musiało zepsuć całość. Scenariusz bazuje na tym co w sadze o Wiedźminie jest znanie i lubiane (potwierdzone u wiedźminologa u którego cala seria książek stoi przeczytana na półce). Mamy więc ciekawie zawiązaną...

Antoniuss | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

To pierwszy z przeczytanych przeze mnie komiksów o Wiedźminie, i wręcz dziwię się, że sięgnąłem po niego tak późno - w końcu, przygody Geralta od lat śledzę na wszelkie możliwe sposoby.
Akcja ,,Zdrady" rozgrywa się na wiele lat przed początkiem sagi, i opowiada o szkoleniu i próbach Geralta. To duży plus, gdyż wątek nie został rozwinięty w książkach. Szkoda tylko, że fabuła nie porywa, i jest dosyć przewidywalna. Dodatkowo, komiksowa wersja wydarzeń znacznie różni się od tej znanej z prozy A. Sapkowskiego, czego najbardziej jaskrawym przykładem jest kolor włosów Geralta (który w książkach był efektem mutacji, a nie traumatycznych przeżyć), czy całkowite pominięcie Eskela i Lamberta (pierwszy z nich z pewnością odbywał wspólne szkolenie z naszym bohaterem - nawiasem mówiąc, nie wiem, bardziej nie irytuje mnie niepotrzebne wprowadzanie Geralta do tej historii). Nie przypadła mi do gustu również szata graficzna, zwłaszcza sposób przedstawiania postaci - gdyby nie komentarze...

Otani | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2016
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Co tu dużo mówić — w porównaniu do poprzedniej części, czyli „Drogi bez powrotu”, czuć pewien progres. Głównie pod względem fabularnym. Wraz z pojawieniem się w końcu postaci Geralta pojawiła się również i pewna intryga oraz nowe zagwozdki, które potrafią nawet wciągnąć w lekturę zeszytu. Co by nie mówić, na pewno bawiłem się o wiele lepiej niż przy „przygodach” Korina i Visenny.

Kreska Bogusława Polcha w porównaniu do fabuły nic a nic się nie zmieniła — nadal prezentuje ten sam kontrowersyjny poziom. Tła i lokacje, owszem bardzo ładne, jednak ciągle nie jestem w stanie przekonać się do ludzkich twarzy w wykonaniu pana Bogusława. Często ocierają się one wręcz o karykaturalny wygląd. Ale muszę przyznać, że byłem w stanie szybciej się z nią oswoić niż podczas lektury pierwszego zeszytu.

Jest jakiś progres i nie można temu zaprzeczyć. Nadal jest to dla mnie taki typowy średniaczek jednak z dużą szansą na rozwój. Liczę, że wraz z następnymi zeszytami progres będzie sukcesywnie...

neldaModkrywa | 2017-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Drugim tom lepszy od pierwszego, ale nadal nie jest idealnie (a właściwie dużo do idealności brakuje). Nadal też historia jest prowadzona w sposób nie do końca zrozumiały. Ja nadal nie rozumiem, kto zdradził, ale może być to wina tego, że nie znam wiedźminowego kontekstu.
W tym zeszycie podobały mi się rysunki stworzeń innych niż ludzie. Zdecydowanie taki styl pasuje do przedstawiania istot takich jak elfki, krasnoludy itp.

Drugi tom podsycił moją chęć sięgnięcia po książki z cyklu.

herodot83 | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Świat znany z prozy Sapkowskiego uzyskał ciekawe uzupełnienie. Pozostał pewien niedosyt.

Adamus99 Lawazad | 2013-11-19
Przeczytana: 03 lutego 2010

Wyborna!!!!!!

Jaszczur | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

nie warto czytać- wszystko strasznie zamieszane i nic specjalnego pod względem fabuły i powiązania z serią

Danuta | 2018-01-03
LEGOlas0232 | 2017-12-28