Wieczerza z ziół. Tom II

Wydawnictwo: BIS
A Dinner of Herbs
literatura piękna
Sylwia

W drugim tomie "Wieczerzy z ziół" poznajemy losy dzieci bohaterów tomu pierwszego - ich uczucia, namiętności, radości i niepowodzenia. Również nad ich losem, podobnie jak nad życiem ich rodziców, ciąży przekleństwo przeszłości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Viola Bu | 2019-05-26
Przeczytana: 19 maja 2019

„Lepsza wieczerza z ziół, gdzie jest miłość,
niż dom pełen mięsa, gdzie jest nienawiść”.

Niestety, w drugim tomie główna bohaterka powoli zapomina o powyższej swojej deklaracji. Urodzenie kilkorga dzieci, ciągły rozwój farmy przez małżonków, borykanie się z codziennymi problemami z czasem wywołują narastanie negatywnych cech. Gdy nienawiść i gorycz wypełniają serca, to pomimo bliskich relacji z rodziną, muszą prowadzić do nieszczęścia. Fabuła rozpędza się w galop negatywnych emocji i w efekcie w rodzinne dramaty.

„Wieczerzę z ziół” czyta się szybko i z zainteresowaniem. Jest to literatura dobra, choć nie wybitna. Z obu tomów pierwszy przypadł mi do gustu bardziej. Choć jest poruszający, to jednak w wyważony sposób. W drugim tomie autorka gra na emocjach czytelnika niemal agresywnie. Spodoba się on wielbicielkom takiego rodzaju literatury jak na przykład środkowe części serii „Kwiaty na poddaszu”.

betulek | 2017-06-17

Równie dobry jak tom pierwszy, choć jednocześnie całkiem inny. W tej części mniej jest kwiatków, motylków w brzuchu i happy endów - zdecydowanie więcej tajemnic, ciemnych chmur i emocji. Polecam, niekoniecznie na wakacje, może raczej na zimowe wieczory, bo książka daje do myślenia