9788320042153
cukrzyca
zdrowie, medycyna

Cukrzyca, szczególnie typu 2, jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Na jej powstawanie ogromny wpływ mają nieprawidłowa dieta i siedzący tryb zycia. Autorzy omawiają sposoby leczenia cukrzycy, podkreślając znaczenie leczenia dietetycznego. W naszym poradniku Czytelnik znajdzie rady dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej - a więc czynników odgrywających...

W naszym poradniku Czytelnik znajdzie rady dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej - a więc czynników odgrywających decydującą rolę w profilaktyce i leczeniu tej choroby.
Ważnym uzupełnieniem publikacji jest wykaz produktów zalecanych i przeciwwskazanych w diecie osób chorych na cukrzycę oraz przykładowe jadłospisy.
Książka zawiera praktyczne porady i zalecenia specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie; mogą z niej korzystać zarówno pacjenci, jak i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.

źródło opisu: tylna okładka

Babi | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

książeczka jest niewielka objętościowo, ale zawiera w sobie sporo informacji, które przydadzą się każdemu, cukrzyca to choroba XXI wieku, która pochłania coraz większą ilość osób z dnia na dzień, nie można tego bagatelizować, niestety każdego to dotyczy, bezpośrednio albo pośrednio

krótka, ale zwięzła, napisana w przystępny sposób tak, że każdy zrozumie o co w tym wszystkim chodzi, przyda się chorującym, studentom oraz dietetykom

Nati | 2012-05-25
Przeczytana: 21 maja 2012