Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zdrowie i ubranie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradniczek Gabrysi i Kajtka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Święty Wojciech
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Misieńka

Praktyczne wskazówki dla tych, którzy chcieliby zadbać o swoją garderobę: podpowiedzi, jak czytać informacje na metkach, czym najskuteczniej usunąć plamy i jak wyprać pluszaki. Pomysły na wesołą i twórczą zabawę – Gabrysia i Kajtek pokazują, jak uszyć skarpetkowego dziwoląga, polarowego ślimaka oraz przybornik na kredki. Ponadto mnóstwo ważnych informacji o tym jak dbać o swoje zdrowie (między innymi przepis na kwasiorek, czyli miksturę cytrynowo-czosnkową). Dzięki Gabrysi i Kajtkowi dzieci dowiedzą się, co robić w przypadku skaleczenia, oparzenia lub ukąszenia pszczoły. Autorka przypomina, że najmniejsze skaleczenie trzeba pokazać dorosłym.

Dzięki tej książeczce dzieci nauczą się odpowiedzialności za swoje zdrowie!

Wszystkich nauczycieli zapraszamy do przeprowadzenia zajęć według scenariusza opracowanego przez autorkę „Poradniczków Gabrysi i Kajtka” – Joannę Krzyżanek. (Aby pobrać pliki PDF należy kliknąć na poniższe linki).

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/poradniczek_gabrysi_i_kajtka.html

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/poradniczek_gabrysi_i_kajtka.html

Z Gabrysią i Kajtkiem niedawno mieliśmy okazję spotkać się po raz pierwszy i już wtedy wiedziałam, ze z pewnością nie ostatni :) Poradniczki te są naprawdę bardzo fajne, pomocne i ciekawe więc z ogromną przyjemnością zaprezentuję Wam tomik drugi.

Poprzednio zajmowaliśmy się bezpieczeństwem i wychowaniem, dzisiaj skupimy się na zdrowiu i ubraniu. Jak się zapewne domyślacie przeczytamy tutaj o różnych chorobach oraz o tym jak powinno się dobierać odpowiedni strój. Jednak to nie wszystko. Tak naprawdę znajdziemy tutaj o wiele, wiele więcej cennych i interesujących rad.

Z rozdziału "Plasterek z sumem, czyli co robić, by być zdrowym jak rybka" nasze pociechy dowiedzą się co nieco o bakteriach, szczepieniach, przeziębieniu, katarze. Między innymi tego, że mając katar należy bardzo często wydmuchiwać nos i do tego powinno używać się chusteczek, a nie na przykład rękawa ;) Maluchy nauczą się też tego, że czystość jest bardzo ważna, że należy dbać o siebie, mieć zawsze czyste paznokcie,...