Sześć życzeń Natalki

Wydawnictwo: Drozd
baśnie
Misieńka

W książce znajduje się pięć baśni, są to: Sześć życzeń Natalki, Kasia, Tęcza, Kapitan Mero, Bajka o kotku. "Trzeci duszek, gdy zobaczył tęczę, przestał myśleć. Wstrzymał oddech i otworzył swoje wielkie oczy w podziwie. - Skąd u licha tak bajeczne kolory na niebie! - wykrzyknął zdumiony. A że był bardzo niespokojnego usposobienia i myśleć również za długo nie lubił, rozpędził się ile sił w...

W książce znajduje się pięć baśni, są to:
Sześć życzeń Natalki, Kasia, Tęcza, Kapitan Mero, Bajka o kotku.

- Skąd u licha tak bajeczne kolory na niebie! - wykrzyknął zdumiony. A że był bardzo niespokojnego usposobienia i myśleć również za długo nie lubił, rozpędził się ile sił w nogach.
- Będę błękitem - wykrzyknął jeszcze. I trach!!! Uderzył w sam środek ognistoczerwonego koloru. - Ojojojoj! Ojoj! Ojoj! - wykrzyknął. - Chciałem zostać szlachetnie błękitnym elfem i co ja teraz zrobię ! - wybiegł czym prędzej z tęczy, ale cóż, kolor ognistoczerwony na nim pozostał.
- Cóżeś uczynił głuptasie! - krzyknęły na niego pozostałe elfy. - I co teraz będzie z tęczą? - wołały.
Ale nie to było najgorsze. Najgorsze było bowiem to, że ognistoczerwony elf wyglądał jak diabełek.

źródło opisu: http://www.drozd.pl/ofertawydawnicza.htm

źródło okładki: http://www.drozd.pl/ofertawydawnicza.htm