Głód milości. Jak kochać i być kochanym

Tłumaczenie: Piotr Kaliński
Seria: Psychologia na Co Dzień
Wydawnictwo: Czarna Owca
Hungry for love
9788360207949
miłość,
poradniki

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko weszło bezboleśnie w życie, podobnie jak każdy z nas życzyłby sobie w miarę łagodnego wyjścia. Między tymi dwoma krytycznymi zdarzeniami mamy szansę kochać i nienawidzić, prezentować swoje najlepsze strony i dawać upust najgorszym instynktom, gubić się pośród bezsensu i doświadczać chwil najwyższej prawdy. Niektóre dzieci wcześnie odkrywają, że ich rodzice akceptują chaos dnia codziennego jako nieunikniony. Rozumieją, że nie ma ucieczki ze szkoły, w której ludzie wynagradzani za przygotowanie ich do życia przekazują co prawda rozmaite instrukcje, ale nie potrafią obudzić w nich inspiracji. Kiedy byliśmy w wieku dorastania, wszyscy pragnęliśmy odkrywać bliskość oraz nawiązywać intymne więzi, radząc sobie jakoś z chłodem i odrzuceniem. Już jako dorośli wielokrotnie spotykaliśmy się z cynizmem i wrogością. Stawiane nam żądania i piętrzące się utrudnienia uszczuplały nasze zasoby hojności oraz ciepła.
Cóż zatem nowego może przynieść jeszcze jedna książka o MIŁOŚCI? Podczas lektury będziecie pewnie myśleć o tym, jak wy kochacie lub jak chcielibyście kochać. Będziecie zastanawiać się, jak pomóc innym w odnalezieniu uczucia, na które bez waszego wsparcia nie potrafiliby natrafić.
Kiedy dojdziecie do końca tej książki, będziecie pewnie chcieli dopisać jeszcze jeden rozdział, wasz własny rozdział o miłości. Możliwe, że będzie on opowieścią o trochę niezdarnym uczuciu oraz o tym, jak udało się wam tę niezdarność pokonać i poradzić sobie z jej pozostałościami.
Jednak przede wszystkim dzięki tej książce zrozumiecie, że miłość tylko czeka, by wyciągnąć po nią dłoń. Nie każdy znajdzie swoją drugą połowę dokładnie taką, jak sobie wyobrażał. Tajemnica miłości polega właśnie na wielości jej wcieleń i nawet gdy jesteśmy pewni, że doznała poważnych obrażeń lub że ją zmarnowano, zawsze mamy szansę na ponowne jej odkrycie.

źródło opisu: https://relaksacyjna.pl/glod-milosci

źródło okładki: https://relaksacyjna.pl/glod-milosci