Zgłosuj na książki roku 2017

Ostatni narzeczony

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Trylogia Boonsboro (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The last boyfriend
Ag2S

Druga część bestsellerowego cyklu najpopularniejszej autorki romansów. Nora Roberts przedstawia braci Montgomery i ich wybranki serca. W klanie Montgomerych to Owen jest organizatorem. Rodzinną firmę budowlaną prowadzi żelazną ręką – oraz przy pomocy jeszcze mniej elastycznych arkuszy kalkulacyjnych. I chociaż bracia Owena drwią z jego obsesji planowania, hotel Boonsboro zostanie otwarty w...

W klanie Montgomerych to Owen jest organizatorem. Rodzinną firmę budowlaną prowadzi żelazną ręką – oraz przy pomocy jeszcze mniej elastycznych arkuszy kalkulacyjnych. I chociaż bracia Owena drwią z jego obsesji planowania, hotel Boonsboro zostanie otwarty w terminie. Jedynym elementem, którego Owen nie zaplanował, jest Avery McTavish…
Popularna pizzeria Avery znajduje się naprzeciwko hotelu, dając właścicielce doskonały widok na zadziwiający proces renowacji – i zupełnie nowe spojrzenie na Owena. W dzieciństwie Avery podkochiwała się w Owenie i nigdy tak naprawdę nie przestała o nim myśleć. Jednak uczucie, którym darzy go teraz, dalekie jest od niewinnego zauroczenia…
Podczas gdy Avery i Owen ostrożnie stawiają kolejne wspólne kroki, całe miasteczko Boonsboro świętuje otwarcie hotelu. Jednak ciężka praca Owena dopiero się rozpoczęła. Przekonanie Avery, aby opuściła gardę, potrwa dłużej, niż się spodziewał – i równie dużo czasu upłynie, zanim Avery zda sobie sprawę, że jej pierwszy narzeczony jest też jej ostatnim…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Ostatni_narzeczony-p-31678-1-30-.html

Katarzyna Busłowska | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Nie wiem jak to się stało, ale uśmiechałam się od pierwszej do ostatniej strony. Robiłam to zupełnie nieświadomie i gdy odkładałam książkę, bolały mnie policzki.

Powtórzę się nie wiem już który raz, ale wciąż nie zmieniłam zdania: Nora Roberts ma niespotykany dar tworzenia takiej cieplutkiej atmosfery. Aż chciałoby się być częścią tego świata, o którym opowiada. Mieć taką pracę, takich przyjaciół, taką rodzinę i taką miłość.

Avery jest bardzo dzielna. Nie spędziła życia użalając się nad sobą, bo matka ją porzuciła. Wzięła sprawy w swoje ręce i zapracowała na szacunek i lojalność przyjaciół. Czasem zamyka się w swojej skorupie, ale na szczęście Owen jest uparty i potrafi ją rozbić.

Była to jedna z najprzyjemniejszych powieści, jakie przeczytałam.

Alicja | 2014-02-27

II część trylogii Boondboro i podobnie jak I część lekka,zabawna i przyjemna

myślnik | 2013-07-05
Przeczytana: luty 2013

W wieku pięciu lat rezolutna dziewczynka wybrała sobie chłopaka na narzeczonego.
Poprosiła go o rękę,dostała nawet w końcu pierścionek,była zadowolona ale tylko przez chwile. Minęło wiele lat i niby zaręczyny stały się tylko śmiesznym wspomnieniem dziecięcych wybryków Avery MacTavish. Nigdy jednak nie zapomniała owego wyczynu,kochała się przecież w Owenie przez większość młodzieńczych lat...

Jako kobieta dorosła z burzą płomiennorudych włosów,przepełniona energią i spontanicznością z odziedziczonym genem przedsiębiorczości otworzyła Veste-lokalną pizzerię.
Owen to dla niej uosobienie dobroci i wsparcia na jakie można liczyć w trudnych chwilach.

Czas nie stoi w miejscu i coś zaczęło się zmieniać.

On zaczął w niej dostrzegać kobietę zwariowaną,którą nie da się wcisnąć w żadne schematy,i zwyczajnie idzie na całość.
Natomiast on należy do ludzi,którzy wolą systematycznie planować krok po kroku.

Czy mimo takiego rozdźwięku tych dwoje będzie się w stanie porozumieć?!
Czas...

beataj | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

Niezawodna mieszanka, jak zwykle u Nory Roberts - miłość z przeszkodami, fajni bohaterowie, duch, ciekawa historia... do "łyknięcia" w jedno popołudnie

OkiemMK | 2013-09-03

Owen jest osobą skrupulatną i jako osoba planująca wszystko w przedsiębiorstwie Montgomerych - pilnuje, ale prace szły jak w zegarku. Jedynym elementem tego opowiadania, którego nie zaplanował jest Avery - właścicielka pobliskiej niezwykle popularnej pizzerii. W interesach jest mistrzynią, a w życiu prywatnym wyjątkową bałaganiarą. Avery od zawsze podkochiwała się w Owenie, w dzieciństwie był nawet jej pierwszym narzeczonym. Teraz to uczucie nie jest już takie niewinne, a nasi bohaterowie muszą do niego dorosnąć...Ciekawe jak potoczą się losy tej dwójki? Czy rodzinne problemy naszej energicznej kucharki zaważą na jej szczęściu? Przekonajcie się sami;)
___________________________________________________________________________________

Moja ukochana Nora jak zwykle mnie nie zawodzi. Historia jest pełna humoru i miłości. Nasi bohaterowie kończą budować hotel, zaczynają inne przedsięwzięcia, a historia z naszym duchem nabiera rozpędu. Widać cudowną dynamikę pomiędzy bohaterami. Miłość...

Marta | 2014-10-22
Przeczytana: 09 października 2014

Nora Roberts to klasyk obyczajowości i romansu, Pisze powieści na skalę masową i jest znana na całym świecie. Miałam przyjemność przeczytać jej drugą część serii Boonsboro pt. "Ostatni narzeczony". Miałam możliwość poznać historię hotelu Boonsboro na nowo. Autorka w tej części nie zapomniała o pięknych atutach tego miejsca i dokładnie je opisała. Byłam zauroczona tym miejscem. Chciałam je odwiedzić i spędzić w nim choć jedną noc, jak bohaterowie powieści. Nawet nie wiecie, jak ogromny był mój szok, gdy okazało się, że ten hotel rzeczywiście istnieje i można obejrzeć te wszystkie pomieszczenia na zdjęciach. Byłam zachwycona! Nie spodziewałam się, że autorka opisze coś, co w rzeczywistości mogło się zdarzyć. Historia Clare, Avery, Hope i braci Montgomerych mogła zdarzyć się każdemu z nas. I może tak było. Przecież większość z nas znajduje swoją drugą połówkę, miłość na całe życie. Tak dzieje się w przypadku bohaterów tej serii.

Avery i |Owen, to para, która zna się od dziecka. W...

Charlie1608 | 2013-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2013

Boskie, niesamowite, wspaniałe ;) A aura nadprzyrodzonych zjawisk - daje cudowną atmosferę. Po takich książkach wraca wiara w prawdziwą miłość ;D I aż chce się kochać ;D Czyż nie tego potrzebuje każda kobieta?
Polecam ;)

powiew_lata | 2014-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romans
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Bardzo dobra książka. Polecam.

like_speed | 2017-04-21
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Druga część o rodzinnej firmie budowlanej Montgomerych.
W pełni zorganizowany Oven oraz pozornie roztrzepana Avery praktycznie wychowali się razem.
Oven wciąż zajęty remontem hotelu, potrzebujący cichego konta do planowania często korzysta z uprzejmości przyjaciółki oraz miejsca w jej pizzerii mieszczącej się na przeciwko remontowanego budynku.
Mężczyzna skupiony na pracy zaczyna dostrzegać w Avery kogoś więcej. Ona jednak chowa w sercu urazę, która nie pozwala jej w pełni zaakceptować swych uczuć.

CherryBlossomGirl | 2015-05-21
Przeczytana: 30 września 2014

Drugi tom z serii o braciach Montgomery. Jakoś polubiłam takie serie, szczególnie w wykonaniu Nory Roberts, jako że jest według mnie w tym świetna. Tworzy postacie, które nie zanudzają, a przede wszystkim nie są płytkie. Tak jak historie, które pisze. I tak dostajemy przyjemny romans z przystojnym i interesującym mężczyzną. Nic tylko zakopać się pod kocem z gorącą herbatą, książką i można zacząć marzyć.:)