Spartan Gold

Cykl: Przygody Fargo (tom 1)
Wydawnictwo: Penguin Books
978-0-141-04291-6
angielski
AICPJ

Adventurers and treasure hunters Sam and Remi Fargo are on a wild-goose chase. Up to their waists in the Great Pocomoke Swamp in Maryland, they're hunting for lost gold. What they find instead is a small Second World War German U-boat. Inside the submarine they find a body - and a puzzling, incredibly rare bottle of wine. This bottle was one of twelve taken from Napoleon's 'lost cellar'. But...

Inside the submarine they find a body - and a puzzling, incredibly rare bottle of wine. This bottle was one of twelve taken from Napoleon's 'lost cellar'. But it is also a clue to a fabulous, ancient treasure.

One that Hadeon Bondaruk - a half-Russian, half-Persian millionaire - will do anything to get his hands on. For he claims descent from treasure's one-time owner.

It will be his, no matter who stands in his way . . .

źródło opisu: Penguin, 2011

źródło okładki: http://www.penguin.co.uk/

Edzik | 2018-09-02
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Miłe odreagowanie po "Miejscu egzekucji". Lekko się czyta. Jest wszystko co lubię, wartka akcja, wątki historyczne przeplatane niekiedy z humorem. Jedynie do czego mogę się przyczepić to trochę przesłodzeni główni bohaterowie, ale rekompensuje mi to z brutalnością złych charakterów. Clive Cussler wie jak zwrócić uwagę czytelnika. Polecam :-)

Łukasz | 2018-08-13

Jak zwykle Cussler nie zawodzi.

konto_usuniete | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Śmiało tej książce mogę dać 7 gwiazdek, ciekawa fabuła i wpleciony wątek historyczny. A takie książki lubię :)

Katarzyna | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 30 lipca 2017

Sam i Remi Fargo, młode małżeństwo amatorów przygód wyruszają na poszukiwanie zaginionego skarbu Napoleona.
Będzie walka z siłami natury i przeciwnikami, którzy również są zainteresowani skarbem. Będą strzelaniny i pościgi, podwodne jaskinie i klaustrofobiczne groty. Luksusowe sprzęty i najnowsze technologie. Odkrywanie historii i rozwiązywanie zagadek. Brzmi świetnie.
Jednak jest to druga książka Cliva Cusslera, którą czytałam i wiem już, że jego styl niezbyt do mnie trafia. Zwyczajnie akcja, która ma na celu porwać czytelnika, mnie nie porywa.

Cirya | 2017-01-20
Przeczytana: 18 stycznia 2017

książka dobra, przygoda na każdym kroku, dzieje się wiele, ale mimo to nie porywała mnie tak, jak swego czasu, inne powieści Cusslera :) trochę szkoda...

Machno | 2016-12-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Sam i Remi Fargo są łowcami skarbów. Mają za sobą potężne zaplecze finansowe, więc nie są uzależnieni od jakichkolwiek kaprysów, mogą działać na własną rękę. Podczas eksplorowania bagien gdzieś w ostępach USA natrafiają na ślad dziwnych butelek z odciśniętym symbolem owada, jak się później okazuje - cykady. Małe śledztwo przeprowadzone przez ich współpracowników identyfikuje owada z rodowym symbolem Napoleona. Tajemnicza butelka może naprowadzić ich na ślad zaginionej piwnicy Małego Cesarza. Jednak skarbem zainteresowany jest też król podziemia z Ukrainy, Bondaruk, który ma bardziej prywatny cel, przekonany jest bowiem o królewskim pochodzeniu swojej rodziny. A gen królewski ma pochodzić aż od czasów perskich, więc i moc drzewa genealogicznego byłaby niepomierna. Małżeństwo poszukiwaczy przygód zaczyna więc swoją wędrówkę po zakamarkach Europy, a w ślad za nimi wyrusza grupa ruskich zakapiorów. Bardzo sprawie napisana przygodówka, nie nudząca, podrzucająca czytelnikowi mnóstwo...

fik | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Najkrócej opisać tę książkę można w ten sposób że Cussler robi cały czas swoje.Jak dotąd każda jego książka przeczytana przeze mnie to świetna przygoda i fajna sensacja. Kapitalne są jego teorie łączące fikcyjne zdarzenia z przeszłości z domieszką oczywiście faktów historycznych z poszukiwaniami prowadzonymi w terażniejszości. Tutaj spotykamy się z ciekawymi teoriami na temat Kserksesa, spartan, świątyni w delfi, oraz Napoleona. Fajnie i szybko się czyta i chociaż nie pozostanie w pamięci to jest lekturą godną polecenia. Szkoda tylko zakończenia bo naprawdę było napisane tylko po to aby jak najszybciej zakończyć powieść

Heisenberg | 2016-04-09

Przyznam, że jest to jedyna książka Cusslera spoza cyklu 'Dirk Pitt', jaką czytałem. I pomimo tego, że lektura minęła szybko, to już nie jest to! Może się niepotrzebnie czepiam, ale brakowało mi tutaj "Czegoś". Czegoś niezdefiniowanego, co posiadały przygody Pitta. Ale przeczytać można.

dask | 2016-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2016

Czyta się jak przygody Indiana Jones, z tym że w czasie obecnym. Bardzo przypomina to przygody Natana Drake z gry serii Uncharted na Playstation.

Jeżeli temat i klimaty gry Ci się podobają to ta książka jest dla Ciebie.

Topaz | 2016-01-31
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Czyta się fajnie, akcja postępuje zgodnie z prawami gatunku, jak dla mnie trochę za dużo przypadków, które są szczęśliwe dla Państwa Fargów, może mają po prostu dużo fartu.