Bazary i odludzia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Włóczęga w pięciu smakach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: wydano nakładem autora
978-83-272-3778-1
psotka2112

Daj się porwać włóczędze w egzotyczne zakamarki Chin. Siadaj na rower i zjedź ze szlaku. Poczuj smak Xinjiangu. Najrozleglejszej prowincji Chin zamieszkana przez Ujgurów. Na obrzeżach góry Tien Szan, Kun Lun, Pamir w środku powietrze drżące nad pustymi drogami, jadeity z Kotliny Tarymskiej, geograficzny środek Azji. Pustynia Taklamakan – przechowuje duchy zaginionych karawan i zasypane antyczne miasta. W starożytnych osadach nanizanych na nić Jedwabnego Szlaku odkryjesz mistyczny klimat bazarów założonych jeszcze przed Chrystusem. W Tien Szanie odpoczniesz w cieniu jurty i pociągniesz łyk herbaty z baranim łojem. Przejdziesz przez spiekotę Kotliny Turfańskiej. Rozsmakujesz się w ujgurskich frykasach i klimacie podróży azjatyckimi pociągami dalekobieżnymi. Dotknij Centralne Chiny: zgiełkliwe miasta i zapyziałe wioski. Skosztujesz życia prowincji tak zapadłej, że mieszkańcy sąsiadujących dolin nie są w stanie dogadać się z powodu różnic języka.

Czar tych krain niebawem pogrąży się piaskach pustyni albo pryśnie pod gąsienicami buldożerów. Resztki komunizmu komponują się z tradycją buddyjską, realizm przeradza się w czysty absurd. We włóczędze znajdziesz przydatne wskazówki dla podróżnika, gawędy i świetny humor.

Włóczęga połączy cię z ludźmi, którzy podzielą się z tobą posiłkiem, schronieniem, zaskoczą opowieścią, rozśmieszą, wzruszą i zamieszkają w twoim sercu. Tylko nie pytaj ich o drogę, bo wtedy i ty zostaniesz w Chinach na zawsze.

źródło opisu: www.inbook.pl

źródło okładki: www.inbook.pl