Zgłosuj na książki roku 2017

Rozwijanie uważności na co dzień

Wydawnictwo: Difin
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
CallStorm

Książka wprowadza czytelnika w zagadnienia związane z uważnością jako kompetencją osobistą, wspierającą poczucie satysfakcji życiowej i szczęścia. Autorka omawia specyfikę uważności w aspekcie wiedzy, umiejętności i nastawień, które wspierają rozwój samoświadomości i budują szczególny rodzaj postawy życiowej. Publikacja podpowie jak świadomie budować relacje z ludźmi i z tymi aspektami rzeczywistości, które bezpośrednio wpływają na samopoczucie (z czasem, obowiązkami domowymi, pracą, karierą, z pieniędzmi itp.) Przede wszystkim jednak Autorka kieruje uwagę czytelnika na relacje z samym sobą, z ciałem, myślami, emocjami. Świadomość wpływu myśli i emocji na powstawanie stresu, radzenie sobie z nim, stanowi fundament spełnionego, szczęśliwego życia. Książka powinna stanowić inspirację dla osób, które pragną żyć pełnią życia, czerpać satysfakcję z pracy i relacji międzyludzkich. Pomoże im zachować świeżość i entuzjazm, a także zapobiegać efektowi wypalenia w pracy i w życiu prywatnym.

źródło opisu: Wydawnictwo Difin 2011

źródło okładki: http://www.difin.pl/

kobek | 2014-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 maja 2014

Książki nie dokończyłem, brakło mi chęci. Książkę jest lekka, dowiedziałem się w niej o koncepcie uważności. Idea przypadała mi do gustu i znalazłem w niej coś dla siebie, dzięki czemu nie zapomnę jej. Nie mogłem jednak pozbyć się wrażenia, że jest to ładna ulotka działań ( nie działalności ) jakimi zajmuje się autorka. Nie ma przy tym tutaj typowej reklamy i związanej z nią natarczywości. Czasami treść jest nieco niespójna i przypomina zapis rozmowy. Np autora sugeruje, że pewnych rzeczy nie będziemy definiować ze względu to, że każdy osoba ma indywidualne spojrzenie na sprawę. Potem następuje podobna do rozmowy dywagacja, że może jednak postaramy się to zdefiniować, żebyśmy wiedzieli o czym rozmawiamy i żeby nie było nieporozumień. Polecam przeczytać jeśli ktoś chce dowiedzieć się o nurcie uważności. Jeśli ktoś chce poznać temat dogłębnie powinien ( za radą autorki ) udać się na warsztaty.

tuttut | 2016-08-04
CallStorm | 2012-10-07