Rodzicielstwo adopcyjne. Wybrane aspekty funkcjonowania rodzin adopcyjnych

Wydawnictwo: Redakcja Wydawnictw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
978-83-7363-776-4
Dorcia82

Poszukiwania badawcze przedstawione w tej publikacji dotyczyły odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób matki adopcyjne spostrzegają odmienność swojej roli w porównaniu z rolą matek biologicznych oraz w jakim stopniu każdy ze sposobów wiąże się z funkcjonowaniem rodziny adopcyjnej. Podstawę teoretyczną referowanych badań stanowiła teoria relacji adopcyjnych kanadyjskiego socjologa D. Kirka, rozwijana i modyfikowana przez D. Brodzinsky’ego oraz K. Kaye’a.

źródło opisu: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiegi ( KUL ) 2008

źródło okładki: scan własny/zdjęcie autorskie

Imka | 2016-11-03
Magcich | 2016-01-06