Wybór tekstów wygłoszonych na I Seminarium Polsko-Francuskim na temat autyzmu wczesnodziecięcego. W skład wchodzą: Prof. Claude Bursztejn - Autyzm: rozwój pojęć. Prof. Małgorzata Kościelska - Merytoryczne problemy diagnozowania autyzmu związane z wieloznacznością tego pojęcia. Dr Agnes Batt - Autyzm dziecięcy w klasyfikacjach międzynarodowych. Prof. Didier Houzel - Wczesne wykrywanie...

W skład wchodzą:
Prof. Claude Bursztejn - Autyzm: rozwój pojęć.

Dr Agnes Batt - Autyzm dziecięcy w klasyfikacjach międzynarodowych.

Prof. Didier Houzel - Wczesne wykrywanie autyzmu u małych dzieci.

Dr N. Hum. Hanna Jaklewicz - Zaburzenia mowy - kryterium wczesnej diagnozy autyzmu wczesnodziecięcego.

Dr N. Hum. Izabela Krauze - Ciągłość diagnozy w terapii jako czynnik indywidualizacji przypadków.

Prof. Małgorzata Kościelska - O potrzebie diagnozy stanu funkcyjnego rodziny w przypadkach autyzmu wczesnodziecięcego.

Dr Andrzej Gardziel, Mgr Leokadia Szelerewicz - Diagnozowanie autyzmu w ramach diagnostycznej sesji rodzinnej.

Dr Maria Squillante - Diagnoza a terapia - refleksje po pierwszych konsultacjach.

źródło opisu: własny

źródło okładki: scan własny