Cuda-wianki

Wydawnictwo: Novae Res
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
nocnica

„Cuda-wianki” to zabawne i nietuzinkowe wierszyki dla dzieci. Pobudzają wyobraźnię, uczą i bawią. Bohaterowie tych wierszyków to małe polne stworzonka, które przeniosą czytelnika w magiczny świat przyrody i pokażą, że ważne jest, aby zawsze być sobą, dążyć wytrwale do celu i wierzyć w spełnienie marzeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

książek: 1936
Ola | 2018-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2018, W & A & T
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Kolejna książeczka, wyglądająca dość niepozornie, wynaleziona na bibliotecznej półce dla najmłodszej córci. A ile w niej humoru, ile zabawy, aż skrzy się błyskotliwością. Kilkanaście wierszyków idealnych dla maluszków, które pokazują dzieciom ludzką naturę, mimo że traktują o małych stworzonkach. Połączenie języka, humoru i rytmu daje razem książeczkę niezwykłą, wręcz idealną dla małych ciekawskich :)

AnnaSikorska | 2015-02-19

Cuda-wianki to tomik kilkunastu wierszyków, w których spotkamy różnorodne zwierzęta: ważki, ćma, motylu, gąsienicy, zajączku, pszczole, gzie, sumie, żabie, ropuchu, musze, pająku, kurce i myszkach. Krótkie wierszyki są zabawne i przybliżają dzieciom świat zwierząt, a poza tym często są wzbogacone morałem. Dzieci dowiadują się jaka jest różnica między żabą a ropuchą i dlaczego warto marzyć, dlatego bardzo spodobał mi się wierszyk o małej gąsienicy, która chciała polecieć do słońca. Marzenia były tak silne, że się spełniły:
„Z marzeniami już tak jest,
Że sprawiają cuda.
Jeśli mocno czegoś chcesz,
wszystko ci się uda!”
„Cuda wianki” posiada interesujące obrazki w łąkowej kolorystyce (co widać już na okładce). Gruby matowy papier ułatwia małym dzieciom samodzielnie przewracać strony. Twarda i śliska okładka dobrze zabezpieczą książkę przed zgnieceniem. Niewielkie rozmiary sprawiają, że książeczka może stać się towarzyszką spacerów. Niestety nie wszystkie wierszyki posiadają ilustracje,...