Zaburzenia rozwojowe dzieci krzywdzonych emocjonalnie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
83-235-0012-6
Dorcia82

Podstawą publikacji są wyniki wieloletnich badań pracowników Uniwersytetu Warszawskiego oraz Królewskiego Uniwersytetu w Belfaście. Zespół nieorganicznego zaburzenia rozwoju, występujący u małych dzieci emocjonalnie maltretowanych lub zaniedbywanych w rodzinie omówiono w trzech aspektach: - definiowania, klasyfikacji oraz przejawów zaburzeń i krzywdzenia dzieci, - prawno-organizacyjnych ram...

- definiowania, klasyfikacji oraz przejawów zaburzeń i krzywdzenia dzieci,

- prawno-organizacyjnych ram interwencji,

- pracy socjalnej.

Tekst brytyjski jest wynikiem 20-letnich badań dzieci i ich rodzin, umożliwia więc ocenę długotrwałych skutków krzywdzenia oraz zaniedbywania emocjonalnego i fizycznego, a także weryfikację metod wychowawczych.

Książka powinna okazać się przydatna w pracy służb socjalnych, psychologów, psychiatrów, pedagogów...

Efektem lepszego rozpoznania poruszanych w niej zagadnień będzie zwiększenie możliwości ratowania dzieci i odbudowywania rodzinnych więzi emocjonalnych.

Książka jest wynikiem współpracy naukowców ze Szkoły Pracy Socjalnej i Centrum Badań Opieki nad Dzieckiem Królewskiego Uniwersytetu w Belfaście oraz Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Głównym tematem jest zespół nieorganicznego zaburzenia rozwoju, występujący u małych dzieci emocjonalnie maltretowanych lub zaniedbywanych w rodzinie, a także możliwości prawnych interwencji wobec sprawców oraz medycznych i opiekuńczych wobec ofiar krzywdzenia.

źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=2932

źródło okładki: scan własny