The Actor and the Target
teatr, aktor
teatr

Lektura "Aktora i celu" Donnellana nie tylko aktorom i adeptom aktorstwa się przyda. Reżyser (lub adept reżyserii), który realnego istnienia labiryntu aktorskich emocji i ich nigdy nieusuwalnego zagrożenia blokadą nie byłby świadomy, zdecydowanie minąłby się ze swym zawodowym powołaniem. Również i dramaturgom, krytykom, teatrologom książka Donnellana z pewnością sporo da do myślenia. To nieczęsty dar: o subtelnych drgnieniach serca, o mikro-impulsach aktorskiej świadomości i fantazji umieć pisać językiem prostym i jasnym, z pełną odwagą nazywania błędu błędem, przy równoległej ogromnej pokorze i takcie wobec tego, co nienazywalne.

źródło opisu: http://www.pwst.krakow.pl/?strona=9&lp=71

źródło okładki: http://www.pwst.krakow.pl/?strona=9&lp=71