Kłamstwa o miłości. Jak przestać zabiegać o miłość, aprobatę i uznanie, aby je w końcu znaleźć

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo: G+J
I Need Your Love - Is That True? How to Stop Seeking Love, Approval, and Appreciation and Start Finding Them Instead
978-83-62343-66-9
poradniki
JASKIERKA57

Przestań cierpieć i odkryj miłość i akceptację dzięki rewolucyjnemu procesowi uzdrowienia psychicznego i duchowego pod nazwą PRACA! Dzięki temu inspirującemu poradnikowi odkryjesz bolesne myśli, na których oparłeś całe swoje dotychczasowe życie, i z radością będziesz obserwować, jak znikają. Znajdziesz spełnienie we wszystkich rodzajach związków. Szczęście jest w twoich rękach!

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Mirko1981 | 2018-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Nie zostałem tutaj niczym zaskoczony. Nie zrobiła ta książka na mnie wrażenia. Całą książkę można by było skrócić w jednym zdaniu ale nie będę wam psuł satysfakcji z czytania. Nie oceniam jej negatywnie. Po prostu gdzieś już czytałem o tej metodzie. Książka warta przeczytania by mieć świadomość, ale ta świadomość przydałaby się nie tylko tym którzy ją przeczytają ale przede wszystkim tym upierającym się na swoim.

enhap | 2013-03-03
Przeczytana: 01 marca 2013

Potężny kawałek wiedzy i świadomości. Siedzę od wielu dni nad swoimi myślami, dzięki tej metodzie zyskałem niesamowitą "świadomość" tego, co siedzi mi w głowie. Myślę, że to najprostsza i jedna z najskuteczniejszych metod na duużo zdrowsze funkcjonowanie i uwalnianie się ze starych schematów myślowych. Nawet po tygodniach medytacji wracałem do niektórych rzeczy, a teraz... jestem po prostu ciekaw co jeszcze mogę znaleźć, zrozumieć, zmienić i poczuć się lepiej :D polecam każdemu

Pioter | 2015-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 września 2015

W książce tej mamy w końcu trochę praktycznego zastosowania techniki Katie Byron w codziennym życiu. Być może nawet w sprawie najważniejszej - już sam tytuł bowiem mówi o miłości. Tutaj następuje jej demitologizacja, odróżnienie jej od pragnień, gdzie wg Katie związek to bardzo często "targ pragnień". To my sami jesteśmy źródłem miłości i nikt z zewnątrz nie jest w stanie nam jej zapewnić. Co najwyżej iluzje, które prowadzą do wzajemnego, niechętnego odgrywania ról. Oczywiście Katie nie zniechęca nas abyśmy zawierali związki. Chodzi tylko o to, że każdy może być naszym "dopełnieniem" gdy my sami przebywamy w stanie miłości. Gdy gra symfonia, lecz gdy muzyka pojedynczych skrzypiec, którą to my gramy, również wystarczy (Anthony de Mello).

Większość ludzi żyje w nieświadomości. Dlatego wszyscy wschodni nauczyciele zwracają tak baczną uwagę na uważność, spostrzeganie własnych myśli i na odpowiedzi zamiast na reakcje. Katie uczy kwestionować własne myśli, poddawać je w wątpliwość. Choć...

Karlota | 2014-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Metoda opisana w tej książce wydaje się być całkiem sensowna i pomocna. Spróbuję wypróbować ją, gdy nadarzy się okazja..;) Z pewnością nie jest to książka, którą można szybko przewertować - przeciwnie: należałoby się skupić i studiować strona po stronie. Polecam Wszystkim, którzy mają problemy interpersonalne lub tym, którzy nie pogodzili się sami ze sobą. :)

krzychu3005 | 2012-09-06
Przeczytana: 04 września 2012

Szukałem prezentu dla mamy, znalazłem panaceum na własne cierpienia. Książka pomogła mi zaakceptować samego siebie, posłużyła za grunt pod niezakorzeniony światopogląd, który wydawał się naiwny i niedostosowany do rzeczywistości. Dzięki zrozumieniu, czym jest bezinteresowna miłość do samego siebie i innych, zupełnie inaczej patrzę na otaczających mnie ludzi i ich zachowania.
W treść książki wplecione są rozmowy z ludźmi, którym autorka pomogła. Nie jest to żadna czcza gadanina, jakiś tam babski poradnik. Zrozumienie istoty miłości pozwala żyć w zgodzie z samym sobą bez poczucia winy, a w konsekwencji służy polepszeniu relacji międzyludzkich. Moim zdaniem lepiej przeczytać jedną taką książkę, niż tysiąc arcydzieł poświęconych sztuce manipulacji (w ramach samoobrony oczywiście) lub sto dzieł poświęconych relacjom damsko-męskim. Polecam z nadzieją, że ktoś jeszcze przestanie się zadręczać własnymi myślami.

klaudynka | 2017-11-06
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, 2017
Przeczytana: 05 listopada 2017

Często nasze subiektywne spojrzenie na różne sprawy uniemożliwia trzeźwą ocenę sytuacji. To tak jakby ślepo podążać jakąś drogą bez sprawdzenia czy inna droga nie będzie lepsza. Metoda kwestionowania myśli przedstawiona w książce to bardzo prosty, a więc łatwy do praktycznego zastosowania sposób na podejmowanie lepszych decyzji w życiu. Czytałam już podobne rzeczy np. w "Obudź w sobie olbrzyma", jednak o ile tamta książka jest bardzo kompleksowa, to "Kłamstwa o miłości" zawierają taki niezbędny wycinek, wiedzę łatwą do stosowania a jednocześnie bardzo przydatną.

Besia | 2013-10-18
Przeczytana: 12 marca 2011

Na pewno jest w stanie pomóc nieszczęśliwie zakochanym.

szarek | 2013-06-26

Książka opowiada o miłości jak o pewnym logicznym zjawisku. Pozwala zrozumieć "miłość" bez bajkowych stereotypów, w bardzo przystępny sposób. Porusza tematy samopomocy związane z różnymi problemami miłości.

kaka1997 | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Świtna książka :)

Marzena | 2014-12-17
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Książka ukazuje inne spojrzenie na związki. Zupełne odwrócenie własnych myśli. Wiele można z niej wynieść