365 dni z kochanym maleństwem

Wydawnictwo: W.A.B.
poradniki

Poradnik, który bawi, uczy i uświadamia, jak ważny jest udział rodziców w rozwoju osobowości dziecka. Złożony z krótkich i dowcipnych tekstów, w których autorki podsuwają pomysły zabaw i zajęć na każdy dzień roku oraz podpowiadają jak twórczo spędzać czas z dzieckiem i jak wprowadzać je w świat. Ostatni rozdział zawiera przepisy kulinarne uzgodnione z Instytutem Matki i dziecka w Warszawie.

Kama86 | 2015-02-27
Przeczytana: styczeń 2015

Zawiodłam się na tej książce, ponieważ większość pomysłów jest niemożliwa do zrealizowania z kilkumiesięcznym niemowlakiem - albo dziecko jest jeszcze za małe na pewne zabawy, albo zaproponowane rozrywki absorbują rodzica na tyle, że odbierają czas poświęcony dziecku.
Zgodzę się, że przekazanie nastolatkowi pamiętnika z dziecinnych lat pisanego przez mamę jest czymś wyjątkowym, ale...
Niektóre pomysły są do siebie łudząco podobne, stąd podejrzenie, że wydawca wymyślił tytuł, do którego autorki posłusznie się dostosowały.
Zdecydowaną zaletą książki jest jej forma, pozwalająca na stopniowe czytanie, np. w czasie drzemki bobasa.

mariola | 2016-10-24
asenata | 2016-02-04