Genetyczna samotność

Cykl: Rodzina do góry nogami (tom 1)
Wydawnictwo: Skrzat
Luna

Dwunastoletnia Kari, ośmioletnia Edi i sześcioletni Szczurek najbardziej obawiają się genetyki. No bo tak: mama choruje na astmę odziedziczoną po dziadku, tata ma żylaki w spadku po swoim tacie, a Kari ma wpisaną w genach samotność. Co robić?! Zabawne perypetie trójki rodzeństwa, które wspólnie z tatą pokonuje codzienne kłopoty, zajmuje się domem i koresponduje z mamą, przebywającą w...

Zabawne perypetie trójki rodzeństwa, które wspólnie z tatą pokonuje codzienne kłopoty, zajmuje się domem i koresponduje z mamą, przebywającą w sanatorium. Pełna rodzinnej miłości, ciepła i humoru powieść o pierwszych pasjach, miłości, szkolnych zmartwieniach i radościach. A w tle pamiętnik mamy z czasów, kiedy czuła się samotna jeszcze bardziej niż Kari.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1253

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1253

Rasia | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Dlaczego właściwie złapałam za tą książkę? Nie wiem, lecz od dłuższego czasu miałam ochotę na śmieszną i lekką lekturę. Nie ukrywam także, że spośród wielu książek ta wyróżniała się dość ciekawym tytułem. Zaintrygowała mnie.
Cóż, "Genetyczna Samotność" to dzieło jak wiele innych. Opowiada o codziennym życiu, akceptacji samego siebie, źródłach problemów, czy - jak można wywnioskować z tytułu - samotności. Historia napisana jest głównie w formie listów, co robi miłe wrażenie na czytelniku. Przyznam, że uśmiałam się przy tej książce potwornie. W pewnym sensie jest ona bliska każdemu z nas. Bardzo podobało mi się jej zakończenie, choć przyznam szczerze - było dość przewidywalne i spodziewałam się go. Język autorki też nie był najgorszy, jednak w oczy poraził mnie błąd, jaki często popełniają autorzy książek dla nastoletnich dziewcząt. Ich twórcy nie potrafią dostosować wieku postaci do jej zachowania. Dzieci w "Genetycznej Samotności" czasem traktowane są tak, jakby były...

narvhales00 | 2014-07-19

Książka jest okay.
Uważam, że jest nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Łędina | 2013-06-25

Wszyscy w genach mamy zapisane dziedzictwo naszych rodziców. Niektórzy wychodzą na tym lepiej, inni mniej. "Genetyczna samotność" - Agnieszki Olszanowskiej w zabawny sposób udowadnia nam, że niezależnie od sposobów i metod, nie uciekniemy od niego. Pozostaje nam jedynie żyć z żylakami, chorobami, odstającymi kolanami, czy szerokimi biodrami. I nic z tym nie da się zrobić.

Niestety, ale w Internecie nie znajdziemy informacji o Agnieszce Olszanowskiej, oprócz tego, że napisała "Smak dorosłości: Wirtualnik egoistki". Książkę opowiadającą o młodej mężatce, która wspominając swoje życie w czasie liceum, porównuje go do doczesnego.

Kari, Edi i Szczurek obawiają się wad, które zapewne odziedziczą w przyszłości po rodzicach. Najbardziej z nich wszystkich przyszłością martwi się Kari. Dziewczynka nie chce spędzić życia sama. Ponadto, skoro jej siostra Edi ma już widoczne początki żylaków, a jej brat jest miażdżąco podobny do wuja, to jej pozostaje astma matki. To będzie...

Anna | 2013-02-13
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Zabawna ale i pełna refleksji historia o tym jak trudno być córką i jak trudno być matką. A w tle ciekawe opisy współczesnego leczenia w sanatorium oraz sytuacje żywcem wyjęte z życia szkoły podstawowej. Polecam i dzieciom i ich rodzicom.