rozwińzwiń

Genetyczna samotność

Okładka książki Genetyczna samotność Agnieszka Olszanowska
Okładka książki Genetyczna samotność
Agnieszka Olszanowska Wydawnictwo: Skrzat Cykl: Rodzina do góry nogami (tom 1) literatura dziecięca
296 str. 4 godz. 56 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Cykl:
Rodzina do góry nogami (tom 1)
Wydawnictwo:
Skrzat
Data wydania:
2012-11-12
Data 1. wyd. pol.:
2012-11-12
Liczba stron:
296
Czas czytania
4 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374378178
Tagi:
genetyczna samotność skrzat dzieci
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
441
423

Na półkach:

Dlaczego właściwie złapałam za tą książkę? Nie wiem, lecz od dłuższego czasu miałam ochotę na śmieszną i lekką lekturę. Nie ukrywam także, że spośród wielu książek ta wyróżniała się dość ciekawym tytułem. Zaintrygowała mnie.
Cóż, "Genetyczna Samotność" to dzieło jak wiele innych. Opowiada o codziennym życiu, akceptacji samego siebie, źródłach problemów, czy - jak można wywnioskować z tytułu - samotności. Historia napisana jest głównie w formie listów, co robi miłe wrażenie na czytelniku. Przyznam, że uśmiałam się przy tej książce potwornie. W pewnym sensie jest ona bliska każdemu z nas. Bardzo podobało mi się jej zakończenie, choć przyznam szczerze - było dość przewidywalne i spodziewałam się go. Język autorki też nie był najgorszy, jednak w oczy poraził mnie błąd, jaki często popełniają autorzy książek dla nastoletnich dziewcząt. Ich twórcy nie potrafią dostosować wieku postaci do jej zachowania. Dzieci w "Genetycznej Samotności" czasem traktowane są tak, jakby były zacofane lub niezbyt wyedukowane.
Pomimo to jest to bardzo dobra książka na jeden wieczór. Polecam zapoznanie się z nią - niekoniecznie rodzicom, lecz dzieciom i owszem. Warto poświęcić jej kilka chwil.

Dlaczego właściwie złapałam za tą książkę? Nie wiem, lecz od dłuższego czasu miałam ochotę na śmieszną i lekką lekturę. Nie ukrywam także, że spośród wielu książek ta wyróżniała się dość ciekawym tytułem. Zaintrygowała mnie.
Cóż, "Genetyczna Samotność" to dzieło jak wiele innych. Opowiada o codziennym życiu, akceptacji samego siebie, źródłach problemów, czy - jak można...

więcej Pokaż mimo to

avatar
566
438

Na półkach:

Wszyscy w genach mamy zapisane dziedzictwo naszych rodziców. Niektórzy wychodzą na tym lepiej, inni mniej. "Genetyczna samotność" - Agnieszki Olszanowskiej w zabawny sposób udowadnia nam, że niezależnie od sposobów i metod, nie uciekniemy od niego. Pozostaje nam jedynie żyć z żylakami, chorobami, odstającymi kolanami, czy szerokimi biodrami. I nic z tym nie da się zrobić.

Niestety, ale w Internecie nie znajdziemy informacji o Agnieszce Olszanowskiej, oprócz tego, że napisała "Smak dorosłości: Wirtualnik egoistki". Książkę opowiadającą o młodej mężatce, która wspominając swoje życie w czasie liceum, porównuje go do doczesnego.

Kari, Edi i Szczurek obawiają się wad, które zapewne odziedziczą w przyszłości po rodzicach. Najbardziej z nich wszystkich przyszłością martwi się Kari. Dziewczynka nie chce spędzić życia sama. Ponadto, skoro jej siostra Edi ma już widoczne początki żylaków, a jej brat jest miażdżąco podobny do wuja, to jej pozostaje astma matki. To będzie koszmar!

Dwanaście lat, to obecnie wiek, w którym młode dziewczęta zaczynają interesować się swoim wyglądem i tym, jak postrzega je towarzystwo. Rzecz jasna są i takie, które przejmują się tym dużo wcześniej, jednak dwanaście lat to u większości standard. Bohaterowie "Genetyczna samotność" - Agnieszki Olszanowskiej są troszkę inni. Oni nie przejmują się tym co jest teraz, ale tym co nadejdzie wraz z przyszłością. Czy będą to żylaki, astma, a może jakaś choroba genetyczna? Oto problem dwunastoletniej Kari, ośmioletniej Edi i sześcioletniego Szczurka. W powieści występuje również mama dzieci, jednak poznajemy ją jedynie z czasów jej młodości, a raczej zapisków, które wtedy prowadziła.

Historia ma miejsce w rzeczywistości, a przynajmniej wszystko na to wskazuje. O szczegółach trudno pisać, gdyż w zasadzie nie mamy w tym przypadku do czynienia z wykreowanym światem równoległym, jedynie wspominkami, rozterkami i snuciem planów na przyszłość.

Agnieszka Olszanowska pisze bardzo lekko i z dużym poczuciem humoru. Podczas tworzenia "Genetycznej samotności" musiała wcielić się w przeróżne postacie, o różnym wieku i nie jestem pewna, czy osiągnęła zamierzony cel. Między bohaterami nie widać dużej różnicy, która powinna pojawić się ze względu na ich wiek. No chyba, że bierzemy pod uwagę wybryki poszczególnych członków rodzeństwa, które biorą się z niewiedzy lub braku cierpliwości, to tak, autorka potrafi dać postaci dziecięcą niewinność. Ale ogólnie, nie czuć tego. Podobnie jest z dialogami. Wszystkie mogłyby być wypowiedziane przez jedną osobę, a czytelnik i tak nie poczułby jakiejkolwiek różnicy.

Z zewnątrz wydanie książki prezentuje się słabo. Jej środek, mimo szarych obrazków, wygląda lepiej niż okładka. Ilustracje, które ukazują się ozdobnie, zawsze gdzieś na uboczu, nie są szczególnymi arcydziełami. Takie małe malunki potrafi rysować każde dziecko w swoim szkolnym zeszycie, a jednak budują one klimat. Powodują, że książka wygląda jak pamiętnik. Poza tym, tom został wyposażony w miękką oprawę oraz karki wysokiej jakości papieru.

"Genetyczną samotność" na początku czytało mi się zaskakująco dobrze. Książka była zabawna, a postaci miały za problem błahostkę, jednak potem wszystko zaczęło się sypać. Rozmowy Kari z własnym odbiciem, jej obsesja na punkcie samotności, która może na nią czeka w niedalekiej przyszłości, miłosne rozterki stały się nużące. Do tego doszedł jeszcze nie do końca oszlifowany styl tworzenia autorki i nie skończyłabym czytać lektury, gdyby nie zabawne sceny. Ale oprócz tego fabuła i jej bieg, nie byłe dla mnie rewelacją. Cóż, może to kwestia wieku.

"Genetyczną samotność" - Agnieszki Olszanowskiej należy polecić dziewczynkom, dla których została ona napisana, czyli tym dwunastoletnim, które nie mogą zdzierżyć cały czas pojawiających się pryszczy na buzi. Pozycja nie pomoże im całkowicie, ale pewnie poprawi humor, samoocenę oraz pogląd na świat.

Wszyscy w genach mamy zapisane dziedzictwo naszych rodziców. Niektórzy wychodzą na tym lepiej, inni mniej. "Genetyczna samotność" - Agnieszki Olszanowskiej w zabawny sposób udowadnia nam, że niezależnie od sposobów i metod, nie uciekniemy od niego. Pozostaje nam jedynie żyć z żylakami, chorobami, odstającymi kolanami, czy szerokimi biodrami. I nic z tym nie da się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3
2

Na półkach: ,

Zabawna ale i pełna refleksji historia o tym jak trudno być córką i jak trudno być matką. A w tle ciekawe opisy współczesnego leczenia w sanatorium oraz sytuacje żywcem wyjęte z życia szkoły podstawowej. Polecam i dzieciom i ich rodzicom.

Zabawna ale i pełna refleksji historia o tym jak trudno być córką i jak trudno być matką. A w tle ciekawe opisy współczesnego leczenia w sanatorium oraz sytuacje żywcem wyjęte z życia szkoły podstawowej. Polecam i dzieciom i ich rodzicom.

Pokaż mimo to

avatar
4
3

Na półkach: ,

Książka jest okay.
Uważam, że jest nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Książka jest okay.
Uważam, że jest nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Pokaż mimo to

avatar
296
114

Na półkach:

Polecam do wspolnego czytania . fajna , przyjemna i lekka .

Polecam do wspolnego czytania . fajna , przyjemna i lekka .

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    33
  • Chcę przeczytać
    26
  • Posiadam
    4
  • Teraz czytam
    2
  • Literatura dziecięca
    1
  • Mają swoje miejsce w mojej biblioteczce
    1
  • Rok 2013
    1
  • Wypożyczone z biblioteki
    1
  • Przeczytane w 2015
    1
  • Wypożyczone
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Genetyczna samotność


Podobne książki

Przeczytaj także