Słonie na pontonie

Wydawnictwo: WAM
978-83-7767-083-5
dla dzieci, wierszyki

"Słonie na pontonie" to zabawne, pełne wyobraźni i fantazji historyjki napisane wierszem. Świetne pióro, ogrom humoru spotęgowany ilustracjami Jacka Siudaka sprawiają, że choć lektura jest przeznaczona dla dzieci, dorośli z przyjemnością będą ją czytać swoim pociechom.

źródło opisu: www.wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: www.wydawnictwowam.pl/

Na półkach: Przeczytane, WAM

Bardzo lubimy wierszyki, a moje dziecko lubi usypiać, gdy szepczę jej do ucha różne rymowanki. Niektóre nawet zapamiętuje.

Obecnie w literaturze dziecięcej znajdziemy całe mnóstwo wierszyków dla najmłodszych. Począwszy od klasyki autorstwa Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima, a skończywszy na współczesnych twórcach, o których także nie raz wspominałyśmy na łamach tego bloga.

Uważam jednak, że tego typu utworów nigdy dość. Sama swego czasu lubiłam bawić się rymami skrobiąc różne rytmiczne historyjki dla mojej córci. Wierszyki lubią dzieciaczki w każdym wieku, a ich słuchanie i czytanie przynosi same pozytywne efekty.

Tym razem chciałam pokazać Wam książeczkę, którą Alicja ostatnimi czasy nosi ze sobą wszędzie. A dlaczego? Powody są dwa. Jednym z nich zdecydowanie jest fakt, że bohaterami utworów w niej zawartych są zwierzątka, a na każdej stronie są z nimi kolorowe i wesołe ilustracje. Drugim, że Ala uwielbia gdy jej je czytam!

Książeczka, oprócz tego, że jest niezwykle barwna i...