Sokrates - męczennik filozofii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Filozofowie : miniatury filozoficzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Socrates
83-7169-610-8
Filozofia, biografia, Sokrates
filozofia i etyka
gangleona

Na wielką filozofię składają się nie opasłe dzieła, ale wielkie myśli. Te zaś można najczęściej zawrzeć w prostych sformułowaniach. Muszą one być jednak inspirowane jasnym zrozumieniem tematu i pociągać za sobą doniosłe konsekwencje. Takie streszczenia zdarzają się bardzo rzadko. "Miniatury filozoficzne" stanowią doskonałe wprowadzenie do filozofii. Oparte są na pomyśle bliskiego powiązania cytatów z komentarzem. Odwołują się wprost do licznych fragmentów podstawowych dzieł filozoficznych, przedstawiają myśl omawianych autorów w konfrontacji z wybranymi stanowiskami oponentów i ukazują historyczne znaczenie wywołanej przez ich spór inspiracji intelektualnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber 1998

źródło okładki: Wydawnictwo Amber 1998