Liryki najpiękniejsze

44 min.
83-88033-48-4
Artur Międzyrzecki, Stanisław Barańczak, Julia Hartwig
poezja

Okładka książki Buzz Words Elizabeth Bishop, Edward Estlin Cummings, Emily Dickinson, John Donne, Robert Frost, Ted Hughes, Victor Hugo, Issa Kobayashi, Pablo Neruda, Mary Oliver, Christina Rossetti, William Wordsworth, Chuan Xi, Kevin Young
Buzz Words Elizabeth Bishop, E...
Okładka książki Poems for Notre Dame Edward Estlin Cummings, Théophile Gautier, Osip Mandelstam, Osip Mandelstam, Eileen Myles, Marie Ponsot, Richard Wright
Poems for Notr... Edward Estlin Cummi...
Okładka książki O krok od nich. Przekłady z poetów amerykańskich John Ashbery, John Berryman, John Cage, Edward Estlin Cummings, Allen Ginsberg, Kenneth Koch, Robert Lowell, Frank O’Hara, Charles Reznikoff, David Schubert, James Schuyler, Piotr Sommer, William Carlos Williams
O krok od nich... John Ashbery, John ...

Ulubione: [większość (ludzi]
(Mały człowieku) , (obym miał serce zawsze otwarte dla małych) , (żaden czas temu)

Ulubione: [większość (ludzi]

Wszystkich miłośników poezji konkretnej należy uprzedzić, że w tym tomiku próżno szukać nowatorskiej graficznej formy - wizualnie to bardzo klasyczna poezja.
Z tematyką jest różnie: od subtelnej liryki niepokoju, jaki wzbudza miłość, przez jadowite i celne krytyki ("*** [zacznijmy wydawać pismo]" czy "*** [większość (ludzi]"),aż po delikatne i bardzo wyciszone wiersze o "wadzeniu się z Bogiem".
Mała książeczka - a na długo wystarcza.

• Raj
  • Poezja