Piernikowe makabreski

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Hannah Swensen". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Gingerbread Cookie Murder
Dominika

Gdy tylko weźmiemy do ręki tom z trzema powieściami autorstwa trzech najwybitniejszych mistrzyń kryminału, natychmiast poczujemy unoszący się w powietrzu tajemniczy zapach pierniczków. Kiedy Hanna Swensen znajduje swojego sąsiada Ernie Kusaka z roztrzaskaną głową, która rozprysnęła się na podłodze jego mieszkania tuż obok pokruszonych i połamanych świątecznych pierniczków, uderza ją lawina...

Kiedy Hanna Swensen znajduje swojego sąsiada Ernie Kusaka z roztrzaskaną głową, która rozprysnęła się na podłodze jego mieszkania tuż obok pokruszonych i połamanych świątecznych pierniczków, uderza ją lawina podejrzanych o morderstwo, która jest tak długa, jak lista jej świątecznych zakupów.

Jaine Austen miała pomagać swoim rodzicom przy sztuce wystawianej przez stowarzyszenie emerytów: Pierniczek, który uratował Gwiazdkę. Playboy doktor Preston McCay grał rolę ciasteczka imbirowego i w ostatnim akcie "przypadkowo" pada martwy. Teraz Jaine musi się dowiedzieć, czy jedna z zazdrosnych kochanek doktora byłaby zdolna do popełnienia morderstwa.

Kiedy Lucy Stone odkrywa ciało Ricka Juergensa i dowiaduje się, że jego pięcioletni syn Nemo zniknął, wyczuwa morderstwo. Okruszki z ciastek imbirowych, które Lucy dała Nemo, znajdują się na tylnym siedzeniu samochodu Ricka. Zegar tyka nieubłaganie, coraz mniej godzin zostaje do świąt, Lucy ściga się z czasem, żeby znaleźć zabójcę, zanim uderzy ponownie.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/

domizzz | 2013-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2013, Na półce
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

"Piernikowe makabreski" to zbiorek trzech krótkich historii kryminalnych rozgrywających się w okresie Bożego Narodzenia. Jak sugeruje tytuł - w każdej z nich pojawiają się pierniczki. Każde z tych opowiadań jest inne i każde ma jakąś zaletę.

W przypadku pierwszego (napisanego przez Joanne Fluke) są to gęsto przewijające się przepisy na słodkości. Hanna Swensen to właścicielka cukierni, która stara się odnaleźć mordercę swojego sąsiada. Nie jest to proste, bo Ernie naraził się niemal wszystkim swoim znajomym. Czytając nie miałam w zasięgu ręki żadnej przekąski, więc po kilkunastu stronach byłam już porządnie głodna ;) Co prawda intryga nie jest szczególnie lotna, ale przepisy z pewnością wypróbuję!

Laura Levine oszczędziła czytelnikom przepisów, ale i tak wszystko kręci się wokół jedzenia - jak to w czasie świąt. Bohaterka na święta odwiedza swoich rodziców. Sielankę osiedla dla emerytów na Florydzie przerywa morderstwo. Jaine oczywiście postanawia odnaleźć winnego na własną rękę....

Bartosz | 2015-05-08

Świetna książka która zaoferuje Ci przepis na ciastka, przepis na zbrodnię i przepis na nudę... # opowiadania kryminalne których wspólnym mianownikiem jest Boże narodzenie... i słodkie pyszności...

Lina | 2016-04-08

Moja recenzja dotyczy tylko jednej książki - opowiadania Laury Levine, pozostałe - cóż, próbowałam przeczytać, ale nie podobały mi się na tyle, by je dokończyć.
Jestem od książek z Jaine Austen uzależniona, bohaterka jest urocza, zabawna, ma niewdzięcznego kota i zarabia na życie pisaniem tekstów, głównie reklamowych. Powieści śmieszne bez mdłych romansów w tle, owszem, trochę powtarzalne, ale odpoczywam przy nich jak przy żadnych innych. Już zapisana jestem w Amazonie na kolejną książkę, która ukaże się w czerwcu. Polecam dla czytających po angielsku.

alice1985 | 2012-12-04
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Miła, nieskomplikowana,lekka i przyjemna. Duża porcja świąt i świątecznych przysmaków. Dobry odpoczynek dla umysłu. Polecam zwłaszcza przed świętami.

Olga | 2016-11-27
Przeczytana: listopad 2016

Trzy lekkie opowiadania, każde z wątkiem kryminalnym, przesycone jednak zapachem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pierników, cynamonu.

haLina | 2014-02-21
Przeczytana: 18 lutego 2014

Książka to trzy opowiadania połączone tym, że dzieją się w czasie świąt Bożego Narodzenia i sporo w nich słodkich przepisów. Lektura dla niewymagających, z kryminałami ma to mało wspólnego - kojarzyło mi się z wprawkami dla początkujących pisarzy.

NewerMajnd | 2015-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2015