Świat w obrazach. Zbiory Graficzne w Instytucjach Kultury - Ich Typologia, Organizacja i Funkcje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
978-83-229-3063-2
sztuka, cyfryzacja
popularnonaukowa
Niziołka

Utrwalony na różne sposoby obraz otaczającego nas świata znajdował swe miejsce w różnych instytucjach kultury, których organizcja oraz funkcje zmieniały się z upływem czasu. Świat w obrazach - XXVIII tom z serii Bibliotekoznawstwo - jest próbą odpowiedzi na pytania: Jak instytucje powołane do gromadzenia, przechowywania i udostępniania zbiorów radzą sobie z tymi zadaniami? Jak prezentują i propagują wiedzę o swoich kolekcjach? Z jakimi problemami spotykają się, powielając obrazy różnymi technikami, utrwalając je na różnych nośnikach? W jaki sposób prezentować zbiory, aby miały one udział w kształtowaniu współczesnej kultury? Praca ta ukazuje ikonograficzne zbiory różnych bibliotek i muzeów, sposoby ich opracowywania i udostępniania z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć w tym zakresie.

źródło opisu: http://www.wuwr.com.pl

źródło okładki: http://www.wuwr.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!