Amerykański zabójca

Cykl: Mitch Rapp (tom 1)
Wydawnictwo: Buchmann
American Assassin
Ag2S

Nadchodzi nowy Jason Bourne! Mitch Rapp ma 22 lata, kiedy najbliższa mu osoba ginie nad Lockerbie w zamachu terrorystycznym. Po roku zostaje zwerbowany do CIA, a po upływie kolejnego wyjeżdża do Libanu, aby wyrwać z rąk terrorystów dwóch amerykańskich zakładników. Na własną rękę podejmuje ryzykowną akcję - jedyną, która może być skuteczna. W egzotycznej scenerii poranionego wojną domową...

Nadchodzi nowy Jason Bourne!

Mitch Rapp ma 22 lata, kiedy najbliższa mu osoba ginie nad Lockerbie w zamachu terrorystycznym. Po roku zostaje zwerbowany do CIA, a po upływie kolejnego wyjeżdża do Libanu, aby wyrwać z rąk terrorystów dwóch amerykańskich zakładników. Na własną rękę podejmuje ryzykowną akcję - jedyną, która może być skuteczna. W egzotycznej scenerii poranionego wojną domową Bejrutu krzyżują się interesy światowego terroryzmu ze światem polityki i biznesu, Mitch zaś musi znaleźć drogę do liderów tego środowiska, rozpracować ich, przechytrzyć i jeśli trzeba ? zabić. Ryzykuje wszystko, ale przecież ma szanse ? jest bowiem najlepszy w swoim fachu. Jest prawdziwą maszyną do zabijania.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88983&lang=pl

Angelic | 2017-10-08
Przeczytana: 07 października 2017

Z tego typu książkami na co dzień mam niewiele do czynienia, jednak po obejrzeniu filmu "American Assasin", chciałam na własnej skórze przekonać się jak ten rollercoaster akcji wypada w odsłonie książkowej.
Powiem szczerze, że naprawdę mi się podobało. Mimo tego, że książka jest stosunkowo gruba, czytało się ją dosyć szybko, a narracja była nienachalna i nieprzytłaczająca.
W tym tomie poznajemy postacie, które jak sądzę przewijają się później. Silne charaktery i motywacje są zdecydowanym atutem i dużym plusem jest to, że autor przybliża Nam również postacie terrorystów. Dzięki temu pełnemu oglądowi sytuacji, łatwiej wgryźć się w tą historię. Mamy wyszukiwanie rekruta, trening na łamach CIA, planowanie i akcję ostateczną, która różnie może się potoczyć. Nawet krótki epilog gładko wprowadza Nas w następną część książki.
Myślę, że jest to całkiem ciekawa pozycja i serdecznie polecam :)

Izabela Pycio | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

"Miał zostać wyszkolony, przekuty i przemodelowany w niezwykle precyzyjną broń, żeby potem wyruszyć na łowy. Zwierzyną będą ci wszyscy anonimowi ludzie, którzy odpowiadają za śmierć niewinnych cywilów..."

Wciągające, ekspresyjne i dynamiczne zaczytanie, lekkim piórem napisana sensacja. Wiele się dzieje, nagłe zwroty akcji, spore dreszcze emocji, super tajne i wyjątkowo niebezpieczne misje. Megabohater, antyterrorysta, zabójca, odpowiednio przeszkolony, o wyjątkowych umiejętnościach i niezwykle przydatnych dla amerykańskiego rządu talentach. Genialny specjalista w realizacji zleceń bez pozostawiania jakichkolwiek śladów na papierze i w przestrzeni informatycznej. Mordercza broń skierowana przeciwko bezwzględnym fanatykom, ale czy można ją właściwie naciskać i w pełni sterować?

Ponieważ Mitch Rapp, to postać obdarzona nadzwyczajnymi siłami fizycznymi i psychicznymi, niebywale inteligentna, bystra i sprytna, a przy tym posiadająca duże zdolności aktorskie. Przeżyta tragedia...

mercadoevy | 2018-06-20
Przeczytana: czerwiec 2018

Czasami lubię przeczytać dobrze napisaną książkę sensacyjną. I taki właśnie jest Amerykański zabójca. Książka opiera się na pewnych schematach (np. stary mistrz - genialny uczeń i nieunikniony konflikt między nimi, który zostaje wygaszony ze względu na wyższe dobro:), ale jest bardzo rzetelnie napisana i co tu dużo mówić wciąga!

Mitch Rapp jest niezwykle utalentowanym rekrutem pozyskanym przez CIA, który ma być członkiem tajnej i elitarnej grupy. Jednak uwięzienie w Berjucie amerykańskich zakładników - z których jeden posiada informacje, które mogą częściowo rozbić amerykański wywiad w tym regionie - powodują, że szkolenie dobiega końca, a Rapp musi wyrusza w tajną misję. Do tego jeszcze: rosyjski wywiad, libańskie tortury, wielkie pieniądze, wyjątkowo atrakcyjna kobieta i szwajcarscy bankierzy.

Dobrze jest czasami poczytać o mało skomplikowanym świecie, w którym my jesteśmy dobrzy, a tamci są źli i wiadomo, że to my wygramy...:)

szelma | 2016-10-05
Przeczytana: 04 października 2016

Amerykanie kochają tworzyć nowych superbohaterów, tajnych agentów i wysyłać ich na tajne i pełne niebezpieczeństw misje. Najlepiej na Bliski Wschód. Tam też zaprasza nas Vince Flynn, amerykański pisarz, którego thrillery polityczne zyskały popularność w Ameryce i Europie (w jego książkach zaczytywali się dwaj byli prezydenci Stanów Zjednoczonych, a nakłady książkowe sięgały 15 milionów).
Jestem wierna zasadzie: najpierw książka, później film, dlatego gdy tylko dowiedziałam się o ekranizacji ‘Amerykańskiego zabójcy’ nie wiem czemu zapaliłam się przeczytania tej pozycji jak choinka na święta. Może dlatego, że z okładki bije nas po oczach napis ‘Drugi Jason Bourne’. ‘Muszę ją przeczytać!’ pomyślałam. Jako poważna pani architekt lubiąca od czasu do czasu obejrzeć na wielkim ekranie przystojnych aktorów od których miękną kolana czym prędzej sprawdziłam dostępność książki we wrocławskich bibliotekach. Wszystkie wypożyczone? Sprawdzam premierę: październik 2012r. Czyli nie byłam jedyną,...

Kaś | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Przywiązanie do zasady "najpierw książka – potem film", potrafi być bardzo problematyczne, zwłaszcza jeśli o istnieniu tej pierwszej dowiadujemy się z trailera, który miga nam przed oczami gdzieś w kinie. Kolejny raz w tym roku miałam okazję zmierzyć się z taką sytuacją: musiałam szybko zorganizować sobie egzemplarz książki, żeby pochłonąć go jeszcze przed seansem. W przypadku American Assassin nie wyszło mi to na zdrowie... Do momentu pójścia do kina przeczytałam dokładnie połowę – zbyt mało, żeby czuć satysfakcję, a jednocześnie zbyt dużo, żeby w pełni cieszyć się umiarkowanej jakości ekranizacją.

Ale dajmy temu spokój, ten tekst nie ma być przecież porównaniem książki z filmem. Skupmy się na słowie pisanym.

Mitch Rapp byłby idealnym kandydatem do służb specjalnych: wysportowany, silny, wszechstronnie uzdolniony, inteligentny, dokładny, a do tego fenomenalnie ukierunkowany na cel. Problem w tym, że sprawa, o którą ma walczyć, jest dla niego silnie personalna. Kilka lat temu...

Kamila | 2018-05-13

To pierwsza tego typu powieść, po którą sięgnęłam. Nie ukrywam, że zachęcił mnie do tego zwiastun filmu. Jako, że wyznaję zasadę "książka przed filmem" z ciekawości postanowiłam sięgnąć po tę pozycję.
Muszę przyznać, że spotkało mnie miłe zaskoczenie. Mitch Rapp jest wspaniale wykreowaną postacią. Gdy w zamachu terrorystycznym ginie jego dziewczyna zachodzą w nim nieodwracalne zmiany, budzi się żądza zemsty. Nic w tym dziwnego, gdy ktoś zabija Ci ukochaną osobę. Teraz pozostaje tylko jeden cel - zlikwidować wszystkich, którzy z tym zamachem mieli coś wspólnego. Czy wszystko się uda? Musicie sięgnąć po "Amerykańskiego Zabójcę" żeby przekonać się o tym sami. ;)
Pełna akcji i intryg powieść. Z chęcią sięgnę po kolejne części, aby przekonać się jak radzi sobie Mitch Rapp. Polecam!

Nina | 2018-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2018

W Amerykańskim zabójcy Vince Flynn wprowadza swojego sztandarowego bohatera, Mitcha Rappa. W zamachu na samolot pasażerski nad Lockerbie zginęła jego dziewczyna. 22-letni chłopak posiada więc nie tylko niesamowity potencjał fizyczny i charakterologiczny, ale również ma silną motywację, aby robić to, co zaproponowała mu Irene Kennedy, czyli zabijać terrorystów. Po morderczym szkoleniu rusza do akcji jako tajny agent CIA, w Turcji, Niemczech, Szwajcarii oraz w Libanie, który od piętnastu lat ogarnięty jest wojną domową. Jest skuteczny, nawet jeśli nie zawsze działa zgodnie z wytycznymi przełożonych.

American Assassin opublikowany został dopiero w 2010 roku, czyli jedenaście lat po ukazaniu się pierwszej powieści z Mitchem Rappem. We wszystkich wrogami są islamscy terroryści, ale nie tylko. Sojusznikami terroryzmu są m.in. handlarze bronią, skorumpowani politycy i funkcjonariusze służb np. rosyjscy oraz ... zachowawcza polityka amerykańska. Ten ostatni wątek sygnalizowany jest już w...

blurppp | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Recenzja dotyczy wersji audiobook i pochodzi z bloga http://blurppp.com/blog/vince-flynn-amerykanski-zabojca-audiobook/

Ktoś kiedyś mi powiedział, a może tylko wmówiły mi to notki wydawców, że jedną z najlepszych rekomendacji książki jest jej ekranizacja. Producenci filmowy to trzeźwo myślący biznesmeni, do tego ludzie ryzykujący własnymi pieniędzmi. Nie dziwi więc, że bardzo ostrożnie wybierają i sięgają tylko po najlepsze tytuły. Z tego powodu przeglądając katalogi Audioteki zawsze na dłużej zatrzymują się przy okładce kojarzącej się z kinowym afiszem. I właśnie przez to skojarzenie sprawiło, że w moim koszyku wylądował „Amerykański zabójca” Vince Flynna.
To dla mnie pierwszy kontakt z tym autorem, i dobrze, bo chronologicznie to początek cyklu o super agencie Mitchu Rappie. Nie jest to jednak pierwsza pozycja z tego cyklu dostępna na polskim rynku, kilka lat temu w księgarniach można było trafić na inne książki tego autora. O dziwo, opisywały one wydarzenia późniejsze wobec...

arbor | 2017-10-04
Przeczytana: 04 października 2017

Książka zaczyna się całkiem ciekawie. Młody żółtodziób ląduje w obozie szkoleniowym dla najlepszych tajnych agentów. Mimo że nie ma przeszkolenia wojskowego nadrabia wrodzonym talentem. Nadnaturalnymi predyspozycjami. Niestety na tym koniec. Pierwsza misja... pif paf. Koniec. Czysty przypadek. Druga misja. Nawet nie musi nic robić. Trzecia misja... daje się zauważyć i przeradza się w regularną strzelaninę zakończoną przez przypadek na korzyść protagonisty. Gdzie te cudowne umiejętności? Nawet intryga jest jakby nijaka. Rosjanie, Libańczycy, Amerykanie... wszyscy obdarzeni jednakową mentalnością biznesmena średniego szczebla. No a potem książka się kończy w połowie akcji i czytamy epilog!

wojtek.wysocki | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Całkiem ok, wbrew temu co mogłoby się wydawać. Trochę płytka, bez jakiejkolwiek analizy czegokolwiek, pewnie wynika to z formy narracji. Ale poza tym szybko, sprawnie, w miarę ciekawie.