Amerykański zabójca

Okładka książki Amerykański zabójca Vince Flynn
Okładka książki Amerykański zabójca
Vince Flynn Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Mitch Rapp (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Mitch Rapp (tom 1)
American Assassin
Buchmann
2012-10-17
2012-10-17
Arkadiusz Nakoniecznik

Okładka książki Code Red Vince Flynn, Kyle Mills
Code Red Vince Flynn, Kyle M...
Okładka książki Lethal agent Vince Flynn, Kyle Mills
Lethal agent Vince Flynn, Kyle M...

Bardzo się polubiłam z tą książką. Nie będzie moim ulubieńcem, ale będę o niej pamiętać.

Update myślowy po roku: zapomniałam o tej książce, a kiedy sobie przypomniałam, to poczułam lekki zawód (?),miałam oczekiwania wobec tej książki, ale ona ich nie speniła jednak

Niczym nie wyróżniająca się, poprawna książka z kategorii sensacji. Nie zmęczyła, ale na pewno nie zapadanie w pamięć.

Książkowy Rapp podobał mi się o wiele bardziej niż filmowy Rapp, i przepraszam że musiało minąć 6 lat, żebym w końcu przeczytała jego historię.

Brzmi trochę jak fanficion autorstwa "edgy" nastolatka

Brzmi trochę jak fanficion autorstwa "edgy" nastolatka

Niezła opowieść w klimatach szpiegowskich, sprawiająca wrażenie, że podobna historia mogłaby się wydarzyć.
Ci, których nie lubimy dostają w ostateczności po nosie, a nasi bohaterowie osiągają, póki co – wyznaczony cel.
Książka, a zwłaszcza zakończenie, jest napisana w taki sposób, że możliwe są dalsze przygody bohaterów, o ile autor zechce te opowieści ciągnąć dalej, akurat z tymi właśnie, całkiem barwnymi, bohaterami.
Polecam.

Momentami za dużo gadania, a za mało akcji, jednak książkę mimo to oceniam pozytywnie jako wprowadzenie do serii.

Moje pierwsze spotkanie z autorem wyszło bardzo pozytywnie . Typowa powieść o wojnach agend szpiegowskich , ale napisana w niekonwencjonalny sposób . Młody chłopak , którego dziewczyna ginie w zamachu terrorystycznym poprzysięga zemstę wstępując do organizacji rządowej . Normalny , wysportowany młodzieniec staje się bezwzględnym zabójcą. Jak na debiut literacki, trzeba przyznać mocna pozycja .

Jeśli oczekujesz, że w książce znajdziesz wszystko to co było pokazane w filmie, to się rozczarujesz. Książka jest lepsza, pod każdym względem.

Książka w stylu "Zabili go i uciekł". Jak zwykle w tego typu historii, mamy do czynienia z bohaterskimi i dzielnymi amerykańskimi agentami, którzy walczą z wszelkim złem na całym świecie. Książkę czyta się bardzo szybko, nie mamy tutaj zbędnych i długich opisów.

Jak dla mnie jest to pozycja, która stanowi ciekawą rozrywkę. Jednak nie dorównuje ona klasyce gatunku, czyli serii o Jasonie Bournie.

Kocham całą serię o Mitchu Rappie, to mój ulubiony bohater książek sensacyjnych. Świetnie napisana książka.

• 2017

Dodaj cytat z książki Amerykański zabójca