Kontrakt na śmierć

Wydawnictwo: Buchmann
Deed to Death
thriller, pulp fiction
Ag2S

Toni Mathews ma dwadzieścia dziewięć lat i jest szczęśliwa, bo za trzy dni ma poślubić tego jedynego, wymarzonego. Jednak wydarza się nieszczęście, narzeczony ginie i dzień weselny zmienia się w dzień żałoby. Policja twierdzi , że młody inżynier popełnił samobójstwo, ale w to zakochana dziewczyna w żaden sposób nie może uwierzyć. Próbując zrozumieć, co się stało, trafia na ślad, który prowadzi ją w zupełnie nieoczekiwanym kierunku.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Ewelina | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Ciekawa ale nie porywająca książka.
Szybka akcja, ale za dużo wg mnie bohaterów, którzy staja się na przemian głównymi bohaterami. A intryga tez wg mnie za bardzo zagmatwana i nieprawdopodobna.
Nie będę chyba już sięgała po inne ksiąski tej autorki.

ev2707 | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Cóż, nie jest to książka górnych lotów.
Ot, takie sobie poczytadło.

Debiut autorki, zapewne stąd te potknięcia.
Zbyt wiele bezużytecznych opisów, z niecierpliwością czekałam aż autorka podzieli się swoimi refleksjami na temat pobytu bohaterki w wc. Sama bohaterka również drażniła; sprytu, intelektu i przebiegłości było w niej więcej niż w McGyverze, Strażniku z Teksasu, Rambo i wszystkich policjantów z Nowego Jorku razem wziętych. A była to, ot zwykła agentka nieruchomości. Być może wyminęła się z powołaniem?

Druga sprawa to bezsensowna charakterystyka wszystkich postaci występujących w książce. Aż dziw że autorka pominęła rozległe sytuacje życiowe pani cieciowej z bloku.

Ogólnie książkę przeczytać się da, lecz nie oczekujcie po niej zbyt wiele. Fabuła kryminalna przewidywalna; powiela schemat wszystkich książek o tej tematyce.

Elżbieta | 2015-12-12
Przeczytana: grudzień 2015

Przyjemnie opowiedziana historia na jeden wieczór.
Czytało mi się dobrze, choć bez dreszczyku emocji i wypieków na twarzy. Główna bohaterka wzbudza sympatię i myślę, że nie minę się z prawdą, jeśli powiem, że czytelnik ani przez moment nie ma wątpliwości, że Toni ma całkowitą rację, iż nie wierzy w samobójstwo narzeczonego i kibicuje jej od pierwszych stron powieści.
Muszę jednak przyznać, że opisy dotyczące jej rozpaczy wydają mi się ciut niedopracowane (nie wiem, może to skutek niezbyt udolnego tłumaczenia, a może kwestia tego, że to debiut pisarski pani Henson i musi ona jeszcze popracować nad warsztatem), natomiast scena kulminacyjna jest po prostu tak naiwna, że aż uśmiechnęłam się przy czytaniu. Dosłownie niczym w amerykańskim filmie, jeden czarny charakter ledwie dysząc marnuje najmarniej kwadrans na wyjaśnianie swej ofierze swoich motywów, a drugi ze zbrodniarzy w tym samym czasie cierpliwie krąży wokół nich i na to pozwala. Nic to, że czas nieubłaganie płynie, że znajdują...

Paola | 2013-07-03
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Życie Toni Matthews lega w gruzach, gdy dowiaduje się, że jej narzeczony ginie na trzy dni przed planowanym ślubem. Załamana kobieta nie potrafi jednak uwierzyć w rzekome samobójstwo inżyniera, a kiedy okazuje się, że policja nie zamierza jej pomóc, postanawia poprowadzić śledztwo na własną rękę. W miarę zbliżania się do rozwiązania zagadki, odkrywa coraz więcej zaskakujących faktów, które na zawsze mogą zmienić jej życie.

Kontrakt na śmierć to debiutancka powieść D.B. Henson, która praktycznie od zawsze marzyła o tym, by zostać pisarką. Jak głosi napis na okładce, jest to niesamowity kryminał z fascynującą bohaterką. Powiedzmy, że zgodzę się z tym po części. Sięgając po książki tego gatunku oczekuję dreszczyku emocji, doskonale nakreślonej zbrodni i bohaterów oraz niebanalnego zakończenia. Tutaj nie do końca udało się to osiągnąć. Gdybym spodziewała się czegoś, co powaliłoby mnie na kolana, czekałoby mnie rozczarowanie. Tymczasem książkę czytało się zadziwiająco szybko i...

Baltazar | 2017-06-23
moolat91 | 2017-05-22