Zgłosuj na książki roku 2017
żywe trupy, zombi
komiksy
AMisz

Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie.

źródło opisu: Taurus Media, 2012

źródło okładki: www.taurusmedia.pl

Villiana | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Rick & Co. zadomowili się w Aleksandrii, doszli już do wniosku, że to nie żywe trupy są ich głównym zagrożeniem, wszystko ładnie pięknie, ale kończą się zapasy. Po dwóch latach apokalipsy zombie nawet na jedzeniu w puszkach kończą się daty przydatności do spożycia. Niespodziewanym zbiegiem okoliczności nasi bohaterowie dostają szansę, aby odmienić swój los, ponieważ istnieją również inne (lepsze?) osady w pobliżu Aleksandrii.

Nic specjalnie powalającego z nóg się nie działo w tej części. Owszem, akcja posuwa się do przodu, ale tyle się już wydarzyło wcześniej w całej serii, że dużo potrzeba, aby kopara opadła mi do ziemi. Pojawia się wzmianka o jakimś Neganie, który budzi postrach i trzęsie okolicą. Coś mi tu śmierdzi odgrzewanymi kotletami... Rozwieję swoje wątpliwości i przypuszczenia sięgając z obawą po kolejną część.

Luelle | 2015-08-04
Przeczytana: lipiec 2015