Hokus Pokus, czyli Pomarańczowa Alternatywa

Wydawnictwo: Inicjatywa Wydawnicza Aspekt
historia
Marcin

Zebrany (...) materiał stanowi z konieczności fragmentaryczną historię Pomarańczowej Alternatywy. Fragmentaryczną, albowiem happeningi na Świdnickiej mogą być postrzegane w rozmaity sposób; inaczej widzi je uczestnik, inaczej przypadkowy widz, inaczej socjolog, czy pełniący służbę funkcjonariusz. Różnorodność ocen dotyczy też samej postaci twórcy Pomarańczowej Alternatywy - Majora. Zebrany w książce materiał ma przynajmniej częściowo uwzględnić tę rozmaitość interpretacji.

/ze wstępu/

źródło opisu: Inicjatywa Wydawnicza Aspekt / Wydawnictwo Kret, 1989