Anormalka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Satyry". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
satyra
Galahad

Rysunki i komiksy satyryczne Andrzeja Mleczki. Tę ucztę najprzedniejszej satyry rysunkowej poprzedził wstępem Sławomir Mrożek.

Antoni Leśniak | 2014-11-06
Przeczytana: 21 października 2014

Kiedy popatrzymy na początki twórczości Mleczki już wtedy możemy dostrzec, że przed Autorem wielka przyszłość, mimo, że jeszcze ta kreska nie aż tak bardzo zgrabna i wyrazista, a humor rozwlekły, daleki od trafnie spuentowanych zwrotów i celnych ocen. I choć te początki jeszcze takie nieśmiałe i może niezgrabne, przypominające pisklę w gnieździe, które już chce latać, ale jeszcze nie ma skrzydeł, to pomimo tego widać tam wielki potencjał i talent, który wraz z dojrzałością artysty będzie się rozwijał i pogłębiał. To niezwykle ciekawe doświadczenie kiedy możemy porównywać rozwój i go namacalnie zauważać. W przypadku pisarzy czy poetów jest to trudniejsze, bo operują oni takim narzędziem-słowem, które wymaga większej znajomości tematu, by móc dokonywać właściwych analiz. Jednak malarze, graficy, nawet dla niewprawnego oka są łatwi do rozszyfrowania, bo wszelkie zmiany stylu i sposobu realizacji ich dzieł są wychwytywane od razu. Dlatego też patrząc na ten pierwszy autorski tom...

puella_parva | 2015-08-19
Kaklucha | 2015-05-18