Worth Fighting For

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alpine Woods Shifters". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lyrical Press Inc.
Worth Fighting For
Alpine Woods Shifters
angielski
_Harper_

As leader of a fox skulk, Cody is used to feeling protective of his people. But when his best friend, Misty, gets attacked, the panic he feels has nothing to do with duty. Suddenly, he’s noticing Misty as a woman instead of the girl he grew up with. Is he willing to risk their friendship to pursue a relationship with her? Misty has loved Cody for years, but he’s always viewed her as one of...

Misty has loved Cody for years, but he’s always viewed her as one of the guys. She’s tried everything to show him how perfect they would be together, without success. Now, he’s looking at her like she always dreamed he would. But every time she gets close, he pulls away.

Neither see the danger lurking in the background. Someone is plotting against the foxes, leaving them all in jeopardy…especially Misty. Can Cody overcome his fears in time to save the woman he loves?

źródło opisu: Lyrical Press, 2012

źródło okładki: http://www.lyricalpress.com

Magda | 2015-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Przyjemne i szybkie, paranormalne poczytadło. Mamy i romans, i zmiennych, i zbrodnię, zemstę oraz mnóstwo innych emocji, czasem bardzo skrajnych. Miałam ochotę ostro potrząść bohaterami za ich działania, ale cóż -wiadomo od początku, jakie będzie zakończenie. Mimo to spełniła swoje zadanie - zrelaksowała :)

książek: 2069
bookish | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

byli najlepszymi przyjaciółmi od zawsze. na początku to ona się w nim zakochała, a on tego nie zauważał, później gdy ona pogodziła się z myślą, że nic z tego nie będzie on jako przywódca stada zaczął żywić do niej pragnienie, którego nigdy nie odczuwał. to tego wątek zagrożenia jej życia przyśpiesza wszytko.

Shinedown | 2016-06-04
książek: 2003