Trzy minuty dla Boga. Krótkie refleksje dla młodzieży. Cz. 3

Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
83-7201-275-X
religia
Nika

Znany w Stanach Zjednoczonych działacz katolicki ks. Jakub Keller zainicjował ruch młodzieżowy pod nazwą: Christophers to znaczy Niosący Chrystusa. Ruchowi temu wyznaczył następujące cele: kształcenie charakteru, przygotowanie do apostolstwa, stosowanie miłości bliźniego na co dzień. Był przekonany, że chrześcijanin, który chce swoje życie dobrze wykorzystać, nie może poprzestać na rannym i...

Był przekonany, że chrześcijanin, który chce swoje życie dobrze wykorzystać, nie może poprzestać na rannym i wieczornym pacierzu, ale powinien codziennie krzepić się jakimś choćby bardzo krótkim rozmyślaniem. Dlatego na użytek swojego ruchu pisał co roku 365 krótkich rozmyślań, nadając im tytuł Three minutes a day, (Trzy minuty dziennie). Zamieszczone w nich rozmyślania mają następującą budowę: jakiś przykład z życia, refleksja, cytat z Pisma świętego, wreszcie krótka modlitwa lub postanowienie.
Ta forma modlitwy również i u nas, przez naszą młodzież została dobrze przyjęta, zarówno dla użytku prywatnego, jak i podczas spotkań grupowych czy zorganizowanych wakacji.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Zdjęcie autorskie