legendy polskie, podania
komiksy
Kamena

Trwają szczęśliwe rządy Piasta. Ziemowit jego syn podczas nauki zostaje porwany przez łowców niewolników. Na szybko zorganizowana pogoń nie przynosi rezultatu. Doman na rozkaz Piasta jedzie do Wizuna po radę. Wizun każe mu szukać w Winecie i Arkonie. Przed bramą Winety ukazuje się mu Trygław i zabrania mu wejścia do miasta. Przekazuje mu wiadamość, że jego poszukiwania spowodują, iż Światowid zginie pod Germańskim toporem. Doman nie chce jednak zawrócić i Trygław niszczy Winetę. Domana wyrzucają na brzeg fale Dziwny. Na brzegu znajduje go Sambor, który również szuka braci więzionych przez Niemców. Razem docierają mna Rugię do Arkony. Doman idzie do władcy Arkony - Rugiewita. Nie przyznaje się on do ukrywania niewolników, ale pozwala zostać na ceremoni ofiarnej. Okazuje się, że na ofiarę będą złożeni porwani przez Niemców chłopcy. Podczas przepychanki ginie Sambor, a Doman obiecuje go pomścić. By uwolnić wszystkich brańców Doman staje do pojedynku z Saxo - Niemieckim dowódcą. Podczas pojedynku Saxo trafia toporem w posąg Światowida. Doman wykorzystując to zabija dumnego Niemca. Po czym rozłupuje się posąg. Rugiewit widząc w tym ostrzeżenie dla Arkony oddaje niewolników Domanowi.

źródło opisu: http://pl.komiksy.wikia.com/wiki/7._Doman_-_W_cieniu_%C5%9Awiatowida

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Beremis | 2014-10-22
Na półkach: Komiks
Przeczytana: 22 października 2014

Graficznie cały czas ten sam poziom całej serii. Niczym szczególnym się nie wyróżnia.
Ale fabularnie coraz większy chaos, która część jest pierwszą a która ostatnią? Przeskoki, skróty, można z tematu znacznie więcej wyciągnąć.

xCabalx | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017