Doman: Krzyk orła

Kamena

źródło okładki: http://komiks.nast.pl/okladka/10493/Doman-05-Krzyk-orla-I-wyd/

ryszpak | 2016-08-04
Przeczytana: 1988 rok

W latach 80. drukowane w odcinkach w "Świecie Młodych".

Beremis | 2014-10-20
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 20 października 2014

Kolejny tom przygód Domana z historią polski w tle.
Popiel obalony, ale nie ma jego następcy, kłótnie i swary między niedawnymi sojusznikami. Niemiec wykorzystuje okazję i najeżdża skłócone rody. Mimo przewagi liczebnej dzięki sprytowi Domana zostaje pokonany. Do fortelu Doman posłużył się znakiem - krzykiem orła, na pamiątkę tego na tarczach pojawi się ten ptak. Nowym księciem zostaje skromny Piast.

Okładka komiksu godna Conana Barbarzyńcy. I ten dopisek: "Pastisz heroic fantasy wg Starej Baśni". Ja się tu pastiszu nie dopatrzyłem. Komiks cały czas trzyma przeciętny poziom i jedyne co go wyróżnia to "swojski klimat" i historia Polski.