Planeta Robotów

5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61596-14-1
komiksy
Kamena

Epidemia tajemniczej choroby zbiera krwawe żniwo. Nad znalezieniem jej przyczyny oraz skutecznego lekarstwa pracuje profesor Le Djaz wraz z asystentami - Janem i Hanną. W poszukiwaniu źródła epidemii wyruszają oni do odległego układu planetarnego KG-14, w którym odnajdują złowrogą PLANETĘ ROBOTÓW... Scenariusz komiksu napisał Maciej Parowski - pisarz i redaktor od lat związany z fantastyką....

Scenariusz komiksu napisał Maciej Parowski - pisarz i redaktor od lat związany z fantastyką. Oprawę graficzną stworzył Jacek Skrzydlewski, autor kilku albumów komiksowych dla dzieci i młodzieży. Owocem ich współpracy jest komiks zabawny, uniwersalny, mocno osadzony w świecie przyszłości, a jednak odwołujący się również do świata realnego.

źródło opisu: http://www.ongrys.pl/index.php?strona=nowinki2010

źródło okładki: http://www.ongrys.pl/galeria/planeta_podstawowa.jpg

Mamerkus | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

"Planeta robotów", to miała być trylogia duetu Parowski/Skrzydlewski, ale skończyło się na jednym tomie, i to wydanym w całości dopiero teraz.
Całkiem fajny komiks, z trochę zbyt schematycznym i łopatologicznym scenariuszem, z drugiej strony fajni bohaterowie (Nieto) i wyborna kreska Skrzydlewskiego.

Damian | 2014-02-18
Mystiq | 2014-02-11