Jaś i Fasolowe Drzewo

83-7297-323-7
JASKIERKA57

nieperfekcyjnie | 2017-07-11
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Literatura dziecięca obejmuje tak wiele różnorodnych książek, że niemałym wyzwaniem jest odnalezienie w nich interesujących perełek bądź konkretnych lektur. Jednak jakiś czas temu wpadłam na pomysł zaopatrzenia domowej biblioteczki w tytuły, w jakich występuje imię mojego synka, czyli Jaś. Myślę, że to świetna pamiątka na dalsze lata - zawsze łatwiej dziecku utożsamić się z głównym bohaterem.

Jaś mieszka wraz z mamą w małym domku. Są biedną rodziną, a ich jedynym dobytkiem jest krowa, która przestaje dawać mleko. Z tego względu matka Jasia każe mu zaprowadzić zwierzę na targ, aby je sprzedać. Spotkany nieznajomy oferuje chłopcu pięć ziaren fasoli za krowę, na co Jaś przystaje - ku ogromnej dezaprobacie matki. Rodzicielka wyrzuca owe ziarna przez okno, gdzie nazajutrz odkrywają, iż wyrosła z nich potężna fasola sięgająca do nieba. Tytułowy bohater wspina się po pnączach, docierając do ogromnego zamku....

carola13 | 2017-08-21
madame | 2015-08-08