Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Replika
The Children's Hour
978-83-7674-215-1
Commando

Wzruszająca saga rodzinna, osadzona w malowniczej scenerii pachnących wrzosami wzgórz Kornwalii! Ottercombe – duży, stary dom z widokiem na morze – to spokojna przystań dla wszystkich, którzy pragną chwili wytchnienia. To tu Lydia Shaw zwykła czytać swoim córkom i małemu Timmiemu baśnie i inne niezwykłe historie. Tu dzieci Państwa Shaw spędziły idylliczne dzieciństwo, bawiąc się na plaży, w...

Wzruszająca saga rodzinna, osadzona w malowniczej scenerii
pachnących wrzosami wzgórz Kornwalii!

Ottercombe – duży, stary dom z widokiem na morze – to spokojna przystań dla wszystkich, którzy pragną chwili wytchnienia. To tu Lydia Shaw zwykła czytać swoim córkom i małemu Timmiemu baśnie i inne niezwykłe historie. Tu dzieci Państwa Shaw spędziły idylliczne dzieciństwo, bawiąc się na plaży, w ogrodzie i w lasach.

Teraz, po wielu latach, dwie z sióstr – Nest i Mina – wciąż mieszkają w tym pięknym domu rodzinnym, rozkoszując się urokami przyrody, towarzystwem trzech terierów oraz odwiedzinami ich ulubionej siostrzenicy. Spokój tego miejsca zostaje jednak zakłócony, gdy do Ottercombe przybywa Georgie, a wraz z nią – najgłębiej spychane w przeszłość wspomnienia. Jako dziecko Georgie lubiła twierdzić, że zna wszystkie, nawet najbardziej wstydliwe tajemnice związane z domem i jego mieszkańcami. Teraz chce się nimi podzielić...

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2012

źródło okładki: www.replika.eu

keys | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

To moje pierwsze spotkanie z prozą pani Willett i na pewno nie ostatnie.
Wspaniała, ciepła, wzruszająca a zarazem pełna tajemnic książka.
Wraz z każdą stroną wyruszamy w podróż pomiędzy przeszłością a teraźniejszością a wszystko to połączone w doskonałą całość.
Piękny język, styl, dosłownie wszystko mi się tutaj podobało.

Tę powieść można czytając celebrować, delektować się każdym słowem a wtedy uchodzi z człowieka całe napięcie.
Polecam :)

allison | 2012-11-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 04 listopada 2012

Piękna, wzruszająca i pełna tajemnic opowieść o siostrzanej miłości, złożonych relacjach rodzinnych i sekretach z odległej przeszłości, które kładą się cieniem na życiu bohaterek.

Całość osnuta jest mgiełką niedopowiedzeń i domysłów, które każą czytelnikowi odwracać kolejne strony z coraz bardziej rosnącą ciekawością.

Dużym atutem fabuły są liczne retrospekcje stopniowo odsłaniające prawdę o dzieciństwie i młodości sióstr, w których życiu ogromną rolę odegrała wykształcona i bardzo uczuciowa matka, miłośniczka literatury i rodzinnego ciepła. Ważne okazują się także spotkania z przyjacielem ojca i pierwsze miłości, które są pamiętane nawet po ponad pięćdziesięciu latach.

Opowieść o przeszłości przypomina rozsypane puzzle, które powoli układają się w całość. Gdy jednak wydaje nam się, że poznaliśmy już wszystkie tajemnice, autorka zaskakuje nas kolejnymi niespodziankami.

Plus należy się także za lekki, ale literacki styl oraz wielkie wyczucie w opisywaniu międzyludzkich...

Monika | 2012-12-11
Przeczytana: listopad 2012

Bardzo ładna saga rodzinna , którą przeczytałam z wielką przyjemnością
Polecam na długie zimowe wieczory .
Ja już wypożyczyłam kolejną powieść M.Willett a mianowicie " Tydzień w zimie " i zamierzam wtulona w fotel z kubkiem malinowej herbatki pogrążyć się w lekturze.

Katherina87 | 2013-07-08

Wzruszająca saga rodzinna, osadzona w malowniczej scenerii
pachnących wrzosami wzgórz Kornwalii!

Ottercombe – duży, stary dom z widokiem na morze – to spokojna przystań dla wszystkich, którzy pragną chwili wytchnienia. To tu Lydia Shaw zwykła czytać swoim córkom i małemu Timmiemu baśnie i inne niezwykłe historie. Tu dzieci Państwa Shaw spędziły idylliczne dzieciństwo, bawiąc się na plaży, w ogrodzie i w lasach.

Pełen spokoju bezruch podkreślało przytłumione cykanie świerszczy, których letnią piosenkę zagłuszał szum strumyka. Już niedługo słońce miało zniknąć za wysokim zboczem klifu i potoczyć się w kierunku morza, ustępując miejsca długim cieniom. Dochodziła piąta po południu: godzina dzieci. Godzina codziennego czytania bajek.

virgo123 | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Książka jest bardzo ciekawa, tylko trzeba się w nią wciągnąć, z czym miałam na początku problem. Najbardziej ciekawa wydawała mi się historia sprzed lat, kiedy wszyscy byli razem. To wszystko było przeplatane teraźniejszymi wydarzeniami i czasami myliły mi się imiona, trochę za dużo ich było. Końcówka mnie zasmuciła, ale jej nie zdradzę, kto jest ciekawy, na pewno sięgnie po tę książkę ;)

kasandra_85 | 2012-11-17
Przeczytana: listopad 2012

aleksnadra | 2013-02-16
Przeczytana: 10 lutego 2013

Marcia Willett to jedna z najpoczytniejszych pisarek na świecie. W jej dorobku zawodowym znajdziecie kilkadziesiąt powieści obyczajowych osadzonych w malowniczo- sielskich zakątkach Wielkiej Brytanii.
Marcia Willett jest znana z tego, że w swoich książkach opisuje wszelkie relacje rodzinne i nie jest to tylko czysto idylliczny obraz współczesnych rodzin. Jej opowieści są barwne, nacechowane tajemnicami skrywanymi przez wiele lat, narastające do niebotycznych rozmiarów, zmuszających do poszukiwań i rozliczenia się z własną historią.
Za sprawa wydawnictwa Replika na język polski zostały przetłumaczone trzy powieści Marci Willett: "Letni domek", "Tydzień w zimie" i "Godzina dzieci".
Obecnie miałam okazję przeczytać ostatnią z nich.

Stara wiktoriańska willa- Ottercombe- to rodzinna posiadłość, spokojna przystań i ostoja dla wielu pokoleń rodziny Shaw. Dawniej letnia rezydencja, pełna dziecięcej wyobraźni pobudzana słowami z czytanych przez matkę bajek. Gniazdko miłości, ciekawości,...

atram_78 | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Piękna, bardzo dobrze czytająca się saga rodzinna, jednak odejmuję jedną gwiazdkę za zbyt długie opisy zachowania się psów głównych bohaterów.

lila | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Wciągająca saga o tajemnicach rodzinnych, które jakby się zdawało, nie powinny nigdy wyjść na światło dzienne. Jednak sekrety i kłamstwa nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Poznajemy różnorodność charakterów bohaterek-sióstr.
Muszę przyznać, że sam pomysł fabuły bardzo, bardzo ciekawy. ...ale
Powieść zawiera nadmierną, jak na mój gust, ilość opisów przyrody. Nużyły mnie fragmenty o reakcjach psów, których właścicielkami są główne bohaterki. Dlatego niektóre momenty "opuszczałam".
Niezobowiązująca, lekka lektura kobieca.

Edyta | 2013-10-07
Przeczytana: sierpień 2013

Książka pełna tajemnic, która może nie ma porywającej, wartkiej akcji, ale czyta się ją bardzo przyjemnie, w chwilach relaksu, przy kawie, między cięższą lekturą.Do tego działa wyobraźnia, gdyż autorka zabiera nas w piękne i zarazem tchnące niesamowitą aurą rejony malowniczej Kornwalii.