Godzina dzieci

The Children's Hour
978-83-7674-215-1
literatura piękna
Commando

Wzruszająca saga rodzinna, osadzona w malowniczej scenerii pachnących wrzosami wzgórz Kornwalii! Ottercombe – duży, stary dom z widokiem na morze – to spokojna przystań dla wszystkich, którzy pragną chwili wytchnienia. To tu Lydia Shaw zwykła czytać swoim córkom i małemu Timmiemu baśnie i inne niezwykłe historie. Tu dzieci Państwa Shaw spędziły idylliczne dzieciństwo, bawiąc się na plaży, w...

Wzruszająca saga rodzinna, osadzona w malowniczej scenerii
pachnących wrzosami wzgórz Kornwalii!

Ottercombe – duży, stary dom z widokiem na morze – to spokojna przystań dla wszystkich, którzy pragną chwili wytchnienia. To tu Lydia Shaw zwykła czytać swoim córkom i małemu Timmiemu baśnie i inne niezwykłe historie. Tu dzieci Państwa Shaw spędziły idylliczne dzieciństwo, bawiąc się na plaży, w ogrodzie i w lasach.

Teraz, po wielu latach, dwie z sióstr – Nest i Mina – wciąż mieszkają w tym pięknym domu rodzinnym, rozkoszując się urokami przyrody, towarzystwem trzech terierów oraz odwiedzinami ich ulubionej siostrzenicy. Spokój tego miejsca zostaje jednak zakłócony, gdy do Ottercombe przybywa Georgie, a wraz z nią – najgłębiej spychane w przeszłość wspomnienia. Jako dziecko Georgie lubiła twierdzić, że zna wszystkie, nawet najbardziej wstydliwe tajemnice związane z domem i jego mieszkańcami. Teraz chce się nimi podzielić...

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2012

źródło okładki: www.replika.eu

czytamcałyczas | 2018-12-25

Okładka
piękna
skąd
biblioteka
Moja opinia
Piękne krajobrazy,zostały tu z pieczołowitością.Opisane,morze,klify,skały.
Fajne też te psy.

Dorotxy | 2017-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2017

Książka opowiada o dużej rodzinie i ich losach. Poznajemy Lydie i jej męża, oraz ich liczne potomstwo. Akcja książki dzieje się w teraźniejszości, a bohaterowie wspominają dawne czasy dzieciństwa. Wszystko fajnie połączone, dobrze się czyta. Wychodzi na jaw kilka tajemnic, ciekawych opowieści i zakończeń wątków.
A wszystko to odkrywają przed nami Nest i Mina, które nadal mieszkają w rodzinnym domu, wracając wspomnieniami do dzieciństwa, pojawiania się kolejnych dzieci i ich dorastaniu.
Tu działa nasza wyobraźnia by wyobrazić sobie te przestrzenie - wzgórza Kornwalii, rodzinny dom nad morzem, szaloną miłość, młodość..... wiele kawałków - puzzli układa się w całość w trakcie czytania.

Książka na początku mnie męczyła, trochę się ciągła jakoś nie przekonywała mnie do dalszego czytania, ale jak wiecie nie lubię oddawać czy odkładać na półkę nie przeczytanej książki, więc się przemogłam i cieszę się bardzo.
Książka rozśmiesza, skłania do refleksji, wzrusza...tak, tak pod koniec...

virgo123 | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Książka jest bardzo ciekawa, tylko trzeba się w nią wciągnąć, z czym miałam na początku problem. Najbardziej ciekawa wydawała mi się historia sprzed lat, kiedy wszyscy byli razem. To wszystko było przeplatane teraźniejszymi wydarzeniami i czasami myliły mi się imiona, trochę za dużo ich było. Końcówka mnie zasmuciła, ale jej nie zdradzę, kto jest ciekawy, na pewno sięgnie po tę książkę ;)

lila | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Wciągająca saga o tajemnicach rodzinnych, które jakby się zdawało, nie powinny nigdy wyjść na światło dzienne. Jednak sekrety i kłamstwa nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Poznajemy różnorodność charakterów bohaterek-sióstr.
Muszę przyznać, że sam pomysł fabuły bardzo, bardzo ciekawy. ...ale
Powieść zawiera nadmierną, jak na mój gust, ilość opisów przyrody. Nużyły mnie fragmenty o reakcjach psów, których właścicielkami są główne bohaterki. Dlatego niektóre momenty "opuszczałam".
Niezobowiązująca, lekka lektura kobieca.

Domma79 | 2015-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 rok
Przeczytana: 23 lutego 2015

Tak jak dwie poprzednie książki ,tak i tą czytało mi się szybko i lekko :) po raz kolejny Marcia Willett zabiera nas w świat rodzinnych sekretów :) polecam

Ata | 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 14 marca 2014

Bardzo ciepła powieść o tajemnicach pewnej angielskiej rodziny. Niespiesznie snuta historia, wciąga czytającego z każdym kolejnym akapitem. I tak aż do końca książki. Polecam.

syla50 | 2014-02-11

Jestem naprawdę mile zaskoczona.Ciepła, urzekająca powieść z nutką tajemniczości, z pewnością powielę lektury tej autorki.

beataj | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

Sympatyczna, wciągająca saga rodzinna. Wywołuje w człowieku jakiś taki niepokój, konieczność zajrzenia na następną stronę, rozwiązania kolejnej tajemnicy, bo przecież każda rodzina ma w swojej szafie jakieś trupy do ujawnienia...

Edyta | 2013-10-07
Przeczytana: sierpień 2013

Książka pełna tajemnic, która może nie ma porywającej, wartkiej akcji, ale czyta się ją bardzo przyjemnie, w chwilach relaksu, przy kawie, między cięższą lekturą.Do tego działa wyobraźnia, gdyż autorka zabiera nas w piękne i zarazem tchnące niesamowitą aurą rejony malowniczej Kornwalii.

atram_78 | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Piękna, bardzo dobrze czytająca się saga rodzinna, jednak odejmuję jedną gwiazdkę za zbyt długie opisy zachowania się psów głównych bohaterów.