Jazda polska

Wydawnictwo: W.A.B.
978-83-7414-538-1
poradniki

W czasie poślizgu lepiej kręcić kierownicą jak najwięcej, czy jak najmniej? Czy jazda ekologiczna może być ekonomiczna? Kto jest lepszym kierowcą - mężczyzna czy kobieta (i dlaczego tak często mamy na ten temat błędne mniemanie)? Jak zminimalizować ryzyko utraty koła w ziejącej pośrodku drogi dziurze? Dlaczego najwięcej wypadków zdarza się latem i co możemy zrobić, żeby nam się to nie przytrafiło?
Odpowiedzi na te pytania najlepiej poszukać w książce Kuby Bielaka. Doświadczony instruktor i prowadzący programu „Jazda polska" w TVN Turbo od lat uczy polskich kierowców, jak jeździć bezpieczniej, wygodniej i bardziej oszczędnie. Jego książka to dowód, że nauka bezpiecznej jazdy nie musi kojarzyć się ze stresem. Korzyść z lektury odniesie każdy - kierowca TIR-a i motocyklista, doświadczony kierowca i ten, który właśnie odebrał prawo jazdy. Fachowe porady Bielak przekazuje w przystępny, często też żartobliwy sposób. Obala motoryzacyjne mity, pokazuje, jak wiele możliwości ma kierowca w trudnej sytuacji, daje mnóstwo praktycznych wskazówek w każdym zakresie - od najlepszej wysokości zagłówka aż po sposoby na wydostanie się z głębokiej koleiny, a przy tym nie szczędzi czytelnikowi ciekawostek z historii motoryzacji.
Nauka jazdy jeszcze nigdy nie była tak dobrą rozrywką.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1237

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1237

letka82 | 2017-04-19
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Zrobiłeś prawo jazdy. Wsiadasz do auta i jedziesz. Ale jak? Czy bezpiecznie i pewnie?
Książka Kuby Bielaka długo stała u mnie na półce. Dostałam ją podczas którejś wymiany książek. A że prawo jazdy zrobiłam w miarę niedawno sięgnęłam po nią z myślą, że wreszcie bedę wiedziała o czym gość pisze.
Program "Jazda polska" sporadycznie oglądałam i zawsze śmieszył mnie sposób prowadzenia go przez Kubę Bielaka. Uwielbiam inteligentny sarkazm!
Książka w prosty sposób opowiada o różnych zagrożeniach na drodze. Absolutnie nie jest pisana w sposób moralizatorski. Czas z nią spędziłam bardzo przyjemnie. Myślę, że będzie to też dobra lektura dla starych wyjadaczy czterech kółek, którzy wszystko wiedzą, ale...zapomnieli.
Książka czytana/słuchana w ramach akcji #czytambopolskie zorganizowanej przez www.poligon-domowy.blogspot.com

gripens | 2015-01-23
Przeczytana: styczeń 2015

Książka napisana barwnym językiem, pełnym humoru, ale jednocześnie traktująca sprawy bezpieczeństwa jazdy samochodem w sposób bardzo poważny. Jednym zdaniem: zebrana garść porad nt. bezpiecznej jazdy samochodem. Bardzo cenne wskazówki, porady i uwagi: od ustawienia lusterek w samochodzie po wychodzenie z poślizgów.

Czytelnik | 2014-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 lutego 2014

Krótka i przyjemna książka, dzięki której możemy sobie zadać w duchu szczere pytanie. Czy jestem dobrym kierowcą?
Jeżeli będziesz chciał odpowiedzieć sobie szczerze to koniecznie przeczytaj "Jazdę Polską", a jeżeli nie, to cóż, odpuść sobie bo szkoda twojego czasu i tak będziesz uważał, że wiesz lepiej i jesteś lepszym kierowcą od całej reszty prowadzących swoje stalowe rumaki po polskich drogach :).