Dziady

Okładka książki Dziady
Adam Mickiewicz Wydawnictwo: Czytelnik utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
327 str. 5 godz. 27 min.
Kategoria:
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Wydawnictwo:
Czytelnik
Data wydania:
1974-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1974-01-01
Liczba stron:
327
Czas czytania
5 godz. 27 min.
Język:
polski
Tagi:
dramat romantyzm
Średnia ocen

                5,5 5,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Świteź według Adama Mickiewicza Paulina Kalinowska, Adam Mickiewicz
Ocena 7,0
Świteź według ... Paulina Kalinowska,...
Okładka książki Ballady i romanse z komentarzami Emilii Kiereś Emilia Kiereś, Adam Mickiewicz
Ocena 8,2
Ballady i roma... Emilia Kiereś, Adam...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
467
333

Na półkach: , ,

Romantyzm to najcięższa epoka z jaką przyszło mi się zmierzyć w liceum. Ze wszystkich lektur z tamtych czasów najbardziej zapamiętałam ‘Dziady’, ponieważ właśnie z tą książką toczyłam niemałe spory i buntowałam się przeciw jej wymowie.

W tamtym czasie gdy czytałam ten dramat po raz pierwszy wydawało mi się, że Mickiewicz postradał zmysły gdy to pisał. Żałowałam wszystkich duchów i wydawały mi się one w pełni usprawiedliwione; dzieci, które nigdy nie zaznały goryczy nie mogą dostać się do nieba, lecz przecież to nie ich wina, że były wychowywane w dobrobycie. Jakie dziecko ma wpływ na to gdzie i jak dorasta? Duch pasterki, która igrała z uczuciami innych również wzbudził we mnie współczucie. Nie chciała się z nikim wiązać i to powinno zostać uszanowane przez wszystkich. Najtrudniej było wytłumaczyć Widmo, ale i na to odkryłam pewną nieścisłość; jeżeli Widmo zostało ukarane za to, że nie udzieliło pomocy kobiecie z dzieckiem i nie otworzyło drzwi to powinni się tam znaleźć wszyscy inni, którzy również tego nie uczynili.

Takie były wtedy moje obiekcje względem Dziadów. Gdy wspominam to z perspektywy czasu to wydaje się to trochę zabawne. Dziś gdy przeczytałam tę książkę po raz kolejny widzę w niej piękną klasykę polskiej literatury. Cieszę się, że zdążyłam przeczytać ją ponownie w listopadzie gdy za oknem deszcz, bo właśnie tak kojarzą mi się Dziady; z ponurą , mroczną i deszczową aurą.

Romantyzm to najcięższa epoka z jaką przyszło mi się zmierzyć w liceum. Ze wszystkich lektur z tamtych czasów najbardziej zapamiętałam ‘Dziady’, ponieważ właśnie z tą książką toczyłam niemałe spory i buntowałam się przeciw jej wymowie.

W tamtym czasie gdy czytałam ten dramat po raz pierwszy wydawało mi się, że Mickiewicz postradał zmysły gdy to pisał. Żałowałam wszystkich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    31 759
  • Posiadam
    4 151
  • Lektury
    1 917
  • Chcę przeczytać
    1 092
  • Ulubione
    566
  • Lektury szkolne
    417
  • Literatura polska
    233
  • Klasyka
    228
  • Z biblioteki
    130
  • Teraz czytam
    120

Cytaty

Więcej
Adam Mickiewicz Dziady. Część IV Zobacz więcej
Adam Mickiewicz Dziady Zobacz więcej
Adam Mickiewicz Dziady Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także