Najpiękniejsze bajki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Galahad

(...)"Agata ma szafkę, w szafce szyba błyska. Stoją rzędem książki. Spójrzmy na nie z bliska. Te książki od mamy, a tamte od taty. Są w nich najpiękniejsze bajeczki Agaty… … Są bajki krótkie i długie, jedna piękniejsza od drugiej. Mama je czyta Agacie. Wy kiedyś też je poznacie..." Ta niewielka książeczka może być zachętą, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, do sięgnięcia po dłuższą, pełną...

(...)"Agata ma szafkę,
w szafce szyba błyska.
Stoją rzędem książki.
Spójrzmy na nie z bliska.

Te książki od mamy,
a tamte od taty.
Są w nich najpiękniejsze
bajeczki Agaty…

… Są bajki krótkie i długie,
jedna piękniejsza od drugiej.
Mama je czyta Agacie.
Wy kiedyś też je poznacie..."

Ta niewielka książeczka może być zachętą, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, do sięgnięcia po dłuższą, pełną wersję znanych baśni. Czytelnik znajdzie tu krótkie, rymowane wiersze, będące wprowadzeniem do najpiękniejszych i najpopularniejszych bajek: o Czerwonym Kapturku, Kopciuszku czy Kocie w butach. Baśniowy klimat tworzy tu nie tylko poezja, ale też charakterystyczne, piękne ilustracje Olgi Siemaszko.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1964

źródło okładki: własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!