Grzesznik IV

Wydawnictwo: Wydaje.pl
978-83-62255-02-3
horror
Koszmar

Przeczytaj o potworach, które mogą kryć się w każdym z nas, poznaj światy rodem z sennego koszmaru, przekonaj się, że są rzeczy gorsze niż śmierć… "Nowa" to antologia 20 opowiadań rodzimych twórców horroru, podlanych sosem niesamowitości, absurdu, groteski, czarnego humoru i przeszywającej do szpiku kości grozy. Zgromadzone tu teksty zaskakują niezwykłą dojrzałością, błyskotliwym konceptem i...

"Nowa" to antologia 20 opowiadań rodzimych twórców horroru, podlanych sosem niesamowitości, absurdu, groteski, czarnego humoru i przeszywającej do szpiku kości grozy. Zgromadzone tu teksty zaskakują niezwykłą dojrzałością, błyskotliwym konceptem i konstrukcją godną prawdziwych literackich rzemieślników. [wydaje.pl, 2012]

źródło opisu: wydaje.pl

źródło okładki: wydaje.pl

książek: 2058
Maciej | 2013-05-20
Przeczytana: 20 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niestety, pod względem redakcyjnym książka nie do przetrawienia. Mnóstwo błędów interpunkcyjnych, gramatycznych i ortograficznych. Niektóre wręcz absurdalne. Dodajmy do tego obsceniczną treść opowiadania o gwałcie i morderstwie 11-letniej dziewczynki.

Przykładowe perełki:
* Dziewczyna, osoba młoda, będąca prawdopodobnie w moim wieku, nie ukrywała swojego zadowolenia, co róż puszczając mi zalotne spojrzenia w czasie obsługiwania mnie.
* Chociaż, zadumał się obraz, naprawdę był fajny, świetnie prezentowałby się na ścianie w kuchni…
* Na moje nieszczęście, była to parasol.

Szkoda czasu.

Marta | 2013-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2013

Nie przepadam za opowiadaniami - za szybko się kończą, a po przeczytaniu trzeciego nie pamiętam o czym było pierwsze. Te były zbiorem różnych autorów i poziom też prezentowały rozmaity - niektóre były bardzo fajne inne kiepskie, o pomstę do nieba woła jednak korekta. Nie rozumiem jak można dawać czytelnikowi do ręki coś w czym pełno jest rażących błędów ortograficznych i gramatycznych.

Absolutnie nie straszne, fatalna korekta ksiazki, mnostwo literowek i innych pomylek. Poziom opowiadan bardzo zroznicowany, przewazajaco jednak kiepski.

seanka | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

większość opowiadań jest strasznie wtórna, ale ogólnie dość ciekawe, szybko się czyta

Samircia | 2015-08-10

Raczej czytałam lepsze. Strata czasu.

tobba | 2016-12-24
Przeczytana: 11 grudnia 2016