Modlitwa moją ojczyzną. Teologia i praktyka modlitwy chrześcijańskiej.

Tłumaczenie: Eliza Pieciul-Karmińska
Wydawnictwo: W drodze
Beten schenkt Heimat
978-83-7033-773-5
modlitwa, chrześcijaństwo,
religia
Anna Nowak

Jeśli czujesz się bezsilny i nie wiesz, jak odnaleźć nowe drogi modlitwy, IDŹ DO AKADEMII MODLITWY księdza Gerharda Lohfinka. Książka Modlitwa moją ojczyzną pokazuje, jak bardzo Msza Święta i Biblia tworzą wspólny wszystkim katolikom „krajobraz modlitwy”. Lohfink podkreśla, że modlić się to znaczy żyć w modlitwie. Jeśli modlitwa ma zagarnąć nas całych, powinna być różnorodna, czerpać...

Książka Modlitwa moją ojczyzną pokazuje, jak bardzo Msza Święta i Biblia tworzą wspólny wszystkim katolikom „krajobraz modlitwy”. Lohfink podkreśla, że modlić się to znaczy żyć w modlitwie. Jeśli modlitwa ma zagarnąć nas całych, powinna być różnorodna, czerpać inspiracje od najlepszych, skłaniać do działania – albo więcej: być działaniem. Musi, walczyć” z Bogiem, ale też paradować przed Nim, gdy odnosimy zwycięstwa, albo płakać, gdy przegrywamy. Nie stanie się jednak ojczyzną, nie zadomowimy się w niej, jeśli lepiej nie poznamy, o co tak naprawdę w niej chodzi.

Jeśli się modlisz i trudno ci poukładać swoje doświadczenie, ta książka będzie dla ciebie jak mapa, pomoże ci się odnaleźć.

źródło opisu: W drodze, 2011.

źródło okładki: www.wdrodze.pl

TeklaR | 2013-08-11
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Bardzo dobra książka. Prostym językiem porusza skomplikowane kwestie teologiczne. Polecam!