Koktajle

Wydawnictwo: Larousse
koktajle

Książka, od której zakręci się w głowie nawet zdeklarowanym abstynentom! Oprócz receptur na znane, mniej znane i zupełnie egzotyczne drinki czytelnik znajdzie w niej łatwe przepisy na pyszne przekąski do koktajli z wódką, ginem, whisky, rumem, tequilą, brandy, szampanem i innymi alkoholami, a także wskazówki, jak przyrządzić efektowne koktajle bezalkoholowe. Wśród postaci przewijających się na kartach książki pojawiają się Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Franklin Delano Roosevelt, Sean Connery, Tom Cruise, a nawet Madonna! Autor, Fernando Castellon, jest konsultantem i kreatorem sztuki barowej, uczył jej w ponad 25 krajach. Jest laureatem Coctail Challenge prowadzonego przez Drinks International w 2000 i 2001 roku. Książkę poprzedza wstęp Colina Petera Fielda, barmana z hotelu Ritz w Paryżu, uznanego przez magazyn Internet Forbes za najlepszego barmana na świecie. Na 352 stronach znakomicie wydanej książki znalazły się: Receptury i zdjęcia wszystkich koktajli: od klasycznych (Mojito, Gin Fizz, Bloody Mary?) po najnowsze kreacje.* Koktajle na każdą porę dnia i roku ? wytrawne, orzeźwiające, owocowe, słodkie i zagęszczane, serwowane po oziębieniu, o temperaturze pokojowej lub na gorąco. Ponad 50 receptur na koktajle bezalkoholowe. Porady, jak przygotować i jak atrakcyjnie udekorować koktajle. Omówienie trunków, dodatków smakowych i aromatycznych. Metody przyrządzania koktajli. Niezbędny sprzęt i wyposażenie domowego barku. Fakty historyczne. Dzieje, okoliczności powstania i wyjaśnienie nazw wybranych koktajli. Anegdoty o słynnych barach, barmanach i sławnych ludziach ? aktorach, pisarzach i politykach.

Dominika | 2013-08-02
Na półkach: Kuchnia, Przeczytane, Posiadam