Wielkie małe kobietki

Wydawnictwo: Czerwony Konik
978-83-933934-1-1
Róża_Bzowa

Zbiór opowiadań o dzieciństwie słynnych kobiet. Jak dorastały Agata Christie, Coco Chanel, Edith Piaf, Audrey Hepburn oraz Maria Skłodowska-Curie? Skąd wzięły się ich pasje i zainteresowania, jak zaczęły się ich kariery? Autorka w pięciu ciepłych opowiadaniach zdradza tajemnice z życia małych bohaterek. Całość wzbogacona jest notkami biograficznymi, z których czytelnicy dowiedzą się, gdzie kończą się fakty a zaczyna literacka fikcja. Inspiracja dla każdej młodej damy zamierzającej dokonać w przyszłości wielkich rzeczy.

źródło opisu: Wydawnictwo Czerwony Konik, 2012

źródło okładki: http://www.czerwonykonik.pl/s/ksiazka/13

Leelunia | 2013-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Króciutkie, proste, przyjemne, dziecięce opowiadania spodobały mi się zapewne bardziej w wieku jakichś 8 lat, choć zapewne wtedy bym po nie nie sięgnęła, bo miałam bardzo blade pojęcie, kim była Coco Chanel i nie wiedziałam w ogóle nic o Audrey Hepburn, Agacie Christie i Edit Piaf, a postacią Marii Curie-Skłodowskiej nie interesowałam się jakoś specjalnie. Więc polecam małym i trochę większym dziewczynkom.

Malwina | 2013-02-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografia
Przeczytana: listopad 2012

Bajki życiem pisane

Każda ze słynnych kobiet, wielkich postaci kultury, nauki czy mody, była kiedyś małą dziewczynką. Psociła, nie słuchała się rodziców, bujała w obłokach. Aleksandra Polewska postanowiła poprzez odwołanie do dzieciństwa, przybliżyć najmłodszym czytelnikom sylwetki kobiet, o których w dorosłym życiu pewnie niejednokrotnie usłyszą. „Wielkie małe kobietki” to niezwykle ciekawy projekt, który dla dzieci może być nie tylko przyjemną lekturą, ale także inspiracją na przyszłość.

Książeczka składa się z pięciu opowiadań. Każde z nich pokazuje, w jakich okolicznościach dorastały, a także jak wpadły na to kim chcą zostać, tytułowe „małe kobietki”. Wszystkie historie przekazują też naukę o podstawowych wartościach, jakimi należy się kierować w życiu. Opowieść o Marie Curie – Skłodowskiej w nienachalny sposób zachęca do nauki. Historia Coco Chanel skłania natomiast do kreatywności i dążenia do celu. Od Agathy Christie dziecko może zaczerpnąć rezolutności, a od Edith Piaf –...

actagaudi | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Książka "Wielkie małe kobietki" jest lekturą fascynującą głównie dla rodziców. Dlaczego? Historie wielkich kobiet przedstawione z innej perspektywy, opowiadające mały fragment z czasów kiedy były jeszcze małymi kobietkami, są interesujące głównie dlatego, że dorośli znają ich dorosłą "wielkość" i wpływ na kulturę, naukę i historię świata, czego dzieci nie wiedzą dopiero poznając świat. Niektóre z tych historii są nudne, niektóre niezrozumiałe, a niektóre ciekawe i zabawne. Pozycja warta polecenia, ale nie należy się nastawiać na to, ze dzieci będą zafascynowane w równym stopniu, co dorośli.

Basia | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Każda dorosła osoba była kiedyś dzieckiem. W życiu każdej dorosłej osoby pojawiał się okres hulanek, beztroski i słodyczy. Ci znani na cały świat ludzie też byli dziećmi, nastolatkami. I mieli marzenia, plany.

"Wielkie małe kobietki". Książka dla dzieci, ale nie tylko dla dzieci. Książka, w której kryją się losy Marii Skłodowskiej-Curie, Coco Chanel, Agaty Christie, Edith Piaf oraz Audrey Hepburn. Losy dziecięce, rzecz jasna. Tak, tak, nawet te bardzo znane kobiety były małymi dziewczynkami. I nawet one nie myślały o tym, że w przyszłości, choć odrobinę, zmienią świat.

Czy w "Wielkich małych kobietkach" wszystko jest prawdą? Tego nie wiem. Nie mam pojęcia, czy bohaterki jako dziewczynki naprawdę tak myślały, tak żyły, takie drogi sobie stawiały. Ale to nie ważne. Ważne jest, że dzięki fantazji i dużej dawki prawdziwych informacji powstała świetna książka. Pod względem graficznym również jest nieźle. Znajduje się tam dużo ilustracji, jednak najbardziej polubiłam te, które znajdują...

kyriake | 2017-02-20

Więcej: http://kyriakczyta.blogspot.com/2017/02/wielkie-mae-kobietki.html
To krótkie historyjki opowiadające o dzieciństwie pięciu znanych kobiet: Marii Skłodowskiej-Curie, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Agaty Christie i Edith Piaf. Każde z opowiadań pokazuje, jak wielką pracowitością i determinacją musiały wykazać się małe bohaterki, by w przyszłości osiągnąć sukces. Wszystkie kończą się krótką notatką biograficzną, są pięknie ilustrowane i przede wszystkim - naprawdę ładnie napisane. Bawi historia małej Marysi zmagającej się z ortografią, zaskakują okoliczności powstania pierwszego projektu Coco Chanel, wzrusza zaciętość małej Agatki.

FiKa | 2015-03-02

Lektura obowiązkowa dla każdej małej czytelniczki. Historia 5 wspaniałych kobiet sukcesu. Coco Chanel, Agaty Christie, Edith Paif, Audrey Hepburn i Marii Curie-Skłodowskiej. Polecam

Przeczytana: 02 listopada 2013

Wspaniała książka mówiąca o wybitnych kobietach - uświadamiająca małym kobietką że mogą naprawdę wszystko w życiu osiągnąć !!!

madzia57 | 2013-10-02
Przeczytana: 10 września 2013

Ciekawa. Można w łatwy sposób się czegoś dowiedzieć o Coco Chanel itd. ...

Syl_wina | 2017-01-10
magdape | 2016-11-17