Elita moje życie moja przygoda

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Don Chichota". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Europa
83-87977-04-7
satyra
satyra
Galahad

Jan Kaczmarek - satyryk, autor znanych tekstów, piosenek, felietonów i licznych żartów radiowego Studia 202 oraz kabaretu Elita. Po "Kurnej chacie" - antologii piosenek i wierszy otrzymujemy kolejną książkę, która tym razem jest jego osobistą kroniką kabaretu Elita, pełną wnikliwych obserwacji, dowcipnych puent i anegdot. Elita mówi o sobie, że jest najberdziej znanym kabaretem w Europie i na świecie. W poniedziałek potrafią odnieść wielki sukces w Chicago, w wypełnionym po brzegi trzytysięcznym tłumem Copernicus Center, by już w środę otrzymać standing ovation, czyli owacje na stojąco w Domu Kultury w Oławie. Kontynuują tradycje satyryczne o lwowskim rodowodzie. Występują w popularnych programach telewizyjnych, a ich głosy znane są z najlepszych stacji radiowych.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: źródło własne

Bałucki | 2018-12-13

Jeden z ulubionych kabaretów mojego zmarłego taty. Lubiliśmy go razem oglądać czy to w tv czy słuchać w radiu. Elita była elitą nie tylko z nazwy. Ten kabaret miał klasę. Książka nie jest może dziełem wybitnym, ale fanów tego kabaretu na pewno zadowoli.

Czyżyk | 2018-04-07
Na półkach: Przeczytane, Biografie, Kiedyś

Ta książka jest mi bardzo bliska, bo wiąże się z przygodą, jaką przeżyła cała moja rodzina razem z zespołem "Elita". Tę osobistą kronikę kabaretu, pełną wnikliwych obserwacji, dowcipnych anegdot i refleksji Jana Kaczmarka kupiłam, gdy jechaliśmy do Gliwic, gdzie moje córki, mąż i przyjaciele mieli wystąpić na imprezie "Grająca starówka - Przedsionek sławy". Było to ogromne przeżycie, adrenalina osiągnęła najwyższy poziom, bo przecież przejechaliśmy 700 kilometrów, aby zaśpiewać piosenki wspaniałego satyryka - jego największe przeboje: "Kurna chata", "Zerowy bilans, czyli pero! pero!", "Sulejówek" czy przepiękna "Nasza Europa". Na scenie artystom amatorom towarzyszyli członkowie "Elity": Leszek Niedzielski, Jerzy Skoczylas i Stanisław Szelc. Niestety, Jana Kaczmarka nie było, ale i tak wszyscy czuli jego obecność. Niezapomniane wydarzenie i niezwykła książka. Szczerze polecam!