Przeznaczenie

Wydawnictwo: Novae Res
Sonia

Mijasz ich na ulicy, pytasz o godzinę, nie zauważasz ich ciemnych oczu ani kamiennej twarzy. Ocierasz się nieświadomie o ten przerażający świat, świat, w którym emocje zabijają, a gra pozorów to jedyny sposób na przetrwanie. Żyjesz w poczuciu bezpieczeństwa, zasłaniasz się nim i oślepiasz. Nie wiesz jeszcze, że wszystko, co cię otacza, jest tylko złudzeniem… Pewnego wieczoru wszystko się...

Pewnego wieczoru wszystko się zmienia. To, co otacza Eve, staje się nieprzyjazne i przerażające. Największym jednak strachem napełnia ją jej własny umysł – umysł pełen mroku, w którym cichutki, ironiczny głosik kusi do robienia bardzo złych rzeczy. Niespodziewanie bohaterka zostaje poddana przerażającemu rytuałowi, zdradzona i zesłana do obozu. Nadciąga wojna. Wkrótce, by przeżyć, dziewczyna będzie musiała pokonać własne przeznaczenie.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/przeznaczenie,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/przeznaczenie,druk

Karolina1984 | 2018-02-21
Przeczytana: luty 2018

Szczerze powiem, nie wierzę, że skończyłam całą książkę.
Jest to mieszanka Harryego Pottera z elementami Zmierzchu ( moim prywatnym zdaniem z nieudolnie wykorzystywanymi i przerobionymi fragmentami książki drugiej).

Pomysł wykorzystany pięć tysięcy razy w literaturze- ot, nastolatka staje się czarownicą.
Zostaje zesłana do obozu karnego, takiego Hogwartu bis na małą skalę.
Jak w Zmierzchu- kocha i jest kochana przez dwóch rówieśników ;) .
Czy pomysł jest zły? Absolutnie nie! Każdy z nas kocha czytać takie androny .

Więc co przeszkadza najbardziej ? Język, sposób narracji . Początkowo byłam przekonana, mimo swojskiego imienia i nazwiska- że jest to mocno nieudolne tłumaczenie jakiejś niszowej książki z rynku anglojęzycznego.

Widać boleśnie zupełny brak pracy redaktorskiej nad książką- błędy w konstrukcji zdań, błędne użycie niektórych słów, gimnazjalne błędy językowe typu "ubrałam kurtkę"....sprawiają, że czytanie staje się bardzo nieprzyemne .
Nie rozumiem również...

pannaniepoczytalna | 2018-02-16

Jest to historia, przeznaczona głównie dla młodzieży, jednak zachwyca swoją niekonwencjonalnością, jest niesamowicie odkrywcza oraz nieprzewidywalna. Czytałam ją jako młoda dziewczyna, jednak nadal polecam.
I zważywszy na bardzo młody wiek autorki, naprawdę można się doszukać w tej lekturze, pokładu niesamowitego talentu.

Gabriela | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Wczoraj do naszej biblioteki czytelniczka przyniosła tą książkę w zamian za pozycję, którą niestety zgubiła. Biorąc pod uwagę, że czytam wszystko co mamy na stanie, żeby w razie czego polecić (lub nie), zabrałam się za tą lekturę. No i niestety nie polecę ją nikomu. Co prawda biorąc pod uwagę wiek autorki i bla bla bla. NIE! Nie biorę go pod uwagę, bo albo się piszę dobrze albo wcale, jeśli jej wiek czy umiejętności nie pozwalają na to żeby pisać dobrze, niech piszę do szuflady, na blogu, ale niech nie katuje swoimi słowami innych i jeszcze każe sobie za to płacić.
Nie umiem za bardzo napisać nic konstruktywnego o tej pozycji bo nie umiem tam znaleźć nic dobrego. Postacie, fabuła, język, konstrukcja - wszystko zostawia tak wiele do życzenia, że nie wiem od czego zacząć. Dlatego po prostu powiem, według mnie nie warta tego, żeby po nią sięgnąć. Dziewczyna nie ma talentu, nie ma pomysłu ani polotu. Dla mnie wielkie NIE.

Beardyman | 2014-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2014

Książka przyjemna i wciągająca, łatwo się ją czytało. Jestem pełen podziwu, że autorka w tak młodym wieku napisała tak dobrą książkę.

Ania | 2014-07-29
Przeczytana: 25 lipca 2014